Podhale Region

Poniedziałek, 16 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Kolejna dyscyplina olimpijska w Nowym Targu

Reklama

Sport

Kolejna dyscyplina olimpijska w Nowym Targu

111aaajudonowytarg11111

SPORTY WALKI. Od kilku miesięcy w Nowym Targu można trenować judo. Sekcja działa przy Stowarzyszeniu Promocji Sportu, a do życia powołana została z inicjatywy prezes Katarzyny Mrugały i jej syna Sebastiana właściciela studia treningu personalnego i siłowego „Kombinat Treningu”.

Zawodniczki i zawodnicy trenują pod okiem Eweliny Szustkiewicz, która ma na koncie m.in. tytuł wicemistrza Polski młodziczek, a od roku jest szczęśliwą posiadaczką „czarnego pasa” i tytułu stopnia mistrzowskiego 1 dan.

- Treningi zaczęliśmy w kwietniu. Na początku były dwie grupy, ale od wrześnie uruchomiliśmy trzecią grupę. Łącznie mamy obecnie 25 zawodników i zawodniczek. Najmłodsza, przyszła judoczka ma 3 latka, najstarsi to osoby już dorosłe, pracujące zawodowo. Cały czas prowadzimy nabór. Może do nas przyjść każdy, niezależnie czy miał wcześniej styczność z judo czy nie – podkreśla Szustkiewicz.

Kilka tygodni temu zawodnicy z SPS wzięli udział w swoim pierwszym turnieju.

- Pojechaliśmy do Jasła na zaproszenie mojego serdecznego przyjaciela Michała Czarneckiego, który zresztą na samym początku naszej działalności przyjechał do nas i przeprowadził pokaz. Na turniej pojechaliśmy w składzie: Adrian Kalata, Rita Studentowicz, Emilia Studentowicz, Zuzanna Jarząbek, Wiktoria Dziubasik, Jan Dziubasik, Franek Liszka, Tymon Kamyk-Krzyś, Jakub Pietras i Bartosz Kluś. Łącznie turniej zgromadził ponad 100 zawodników z Polski i Słowacji. Moi zawodnicy, pomimo krótkiego okresu trenowania judo, pokazali, że czas spędzony na macie nie poszedł na marne. Stoczyli piękne walki. Nie wszystkie były wygrane, ale nawet te były miłe dla oka. Duma mnie rozpierała – mówi Szustkiewicz, która ma wobec swoich podopiecznych bardzo ambitne plany. - W nowym roku chciałbym zabrać dzieci na turnieje, które odbędą się w naszym okręgu krakowskim czyli Kraków, Bochnia, Wieliczka i Zakopane. Aby jednak dzieci mogły wystartować w tych wszystkich zawodach potrzebujemy pieniędzy, których niestety nie mamy. Dlatego jeżeli byłby ktoś zainteresowany sponsoringiem naszej sekcji, to bardzo chętnie przyjęlibyśmy pomoc – zaznacza trenerka. 

Zajęcia z judo w Kombinacie Treningu odbywają się w każdy wtorek i piątek o godzinie 17 (nabór) i 19 (dorośli). Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 576 600 046

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama