aaa111jaorszf1111

SPORT WALKI. 39 - letni Łukasz Jarosz z Rabki Zdrój po 9 latach przerwy wraca na zawodowy ring! Były Mistrz Świata w formule low kick, 24 maja weźmie udział w organizowanej przez Marcina Najmana Narodowej Gali Boksu, która odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym!

Jarosz w walce na zasadach K1 zmierzy się z młodszym o 4 lat Michałem Wlazło, który w swoim dorobku ma m.in. tytuł zawodowego Mistrza Europy.

- Kilka dni temu, dokładnie w dzień moich urodzin zadzwonił do mnie Marcin Najman i zaproponował udział w jego gali. Dwa dni pertraktowaliśmy, aż wreszcie przystałem na tę propozycję, która zarówna pod względem sportowym jak i finansowym jest zadawalająca. Doszedłem do wniosku że fajnie będzie przypomnieć się szerszej publiczności – zdradza Jarosz, który ostatni pojedynek stoczył 14 listopada 2009 roku kiedy podczas Gali „Beast of The East” pokonał Michała Olesia. Potem skupił się na roli szkoleniowca. W rodzinnej miejscowości otworzył własny, profesjonalny klub, który z roku na rok rośnie w siłę. Dziś kilku podopiecznych Jarosz Fight Club już dzisiaj zalicza się do krajowej czołówki.

- Właśnie jestem na etapie stawiania nowego już całkowicie własnego budynku, który będzie siedzibą klubu. Myślę, że w okresie wakacyjnym będzie jego oficjalne otwarcie – zdradza Jarosz, który przekonuje, że mimo 9 letniej przerwy w walkach, nie obawia się o swoją dyspozycję w pojedynku z Wlazło.

- Bałbym się gdybym od 9 lat siedział na „tyłku” i nic nie robił. A ja praktycznie dzień w dzień trenuję z moimi podopiecznymi. Regularnie sparuję z takiej klasy zawodnikami jak Tomek Sarara. Był też u mnie Marcin Wrzosek. Także fizycznie cały czas czuję się silny. Do maja jeszcze sporo czasu. Myślę, że spokojnie zdążę optymalnie się przygotować. Na przełomie lutego i marca polecę do Holandii do Ernesto Hoosta, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - podkreśla rabczanin, który jednoznacznie nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy walka z Wlazło, będzie jego oficjalnym zakończeniem kariery. – Tak jest plan, by tą walką, mam nadzieję zwycięską, pożegnać się oficjalnie z ringiem,, ale życie mnie nauczyło, żeby nigdy nie mówić nigdy. Przyznam, że przed 9 laty nie zakładałem, ze pojedynek z Olesiem będzie moim ostatnim. Teraz nadarzyła się okazja na powrót. Skorzystałem – zaznacza zawodnik, który w swojej karierze stoczył ponad 50 walk na amatorskim i zawodowym ringu. 

Na warszawskiej gali obok Jarosza zaprezentuje się liczne grono utytułowanych zawodników takich jak Tomasz Sarara, Piotr Hallmann, Izu Ugonoch, Andrzej Sołdra, Marian Ziółkowski, Robert Talarek, Ewa Piątkowska czy Artur Binkowski, z którym ostatecznie ma zmierzyć się sam organizator gali – Marcin Najman.