Podhale Region

Sobota, 22 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 21 Wrz 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Trialowcy rozpoczęli

Reklama

Sport

Trialowcy rozpoczęli

1111aaatrialstrefaa111

SPORTY MOTOROWE. W Nowym Targu zainaugurowano nowy sezon w trialu. Rozpoczęły go Mistrzostwa Strefy Południowej. Wzięło w nim udział blisko 50 zawodników i zawodniczek.

Mistrzostwa Strefy to zawody niższego szczebla niż Mistrzostwa Polski (te ruszają za miesiąc), stąd na starcie brakowało najlepszych motocyklistów w kraju.
Wystartowali na ogół młodzi zawodnicy i Ci którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.

Organizatorzy – AMK Gorce Nowy Targ – przygotowali osiem odcinków jazdy obserwowanej, które zawodnicy pokonać musieli czterokrotnie. Dystans jednego okrążenia wynosił 2 kilometry. W przeciwieństwie do zawodów rangi Mistrzostw Polski, nie obowiązywał limit czasu na pokonanie jednego odcinka, ale łączny czas przejazdu nie mógł przekroczyć 4,5 godzin.

Zawodnicy podzieleni byli na trzy grupy, w zależności od stopnia zaawansowania i tym samym trudności poszczególnych odcinków. Była trasa „bardzo łatwa”, „łatwa” i „trudna” .

GALERIA Z ZAWODÓW

- Po raz pierwszy od bardzo dawna zdecydowaliśmy się na organizację Mistrzostw Strefy. Zrobiliśmy to z myślą o naszych młodych zawodników, których mamy w klubie coraz więcej. Dla nich takie zawody to świetna okazja by nabyć doświadczenia, obyć się z atmosferą zawodów. Szczerze przyznam, że zaskoczony byłem frekwencją. Na ogół w tego typu zawodników startuje maksymalnie 20, 30 zawodników. U nas było ich dwa razy więcej. To dla nas jasny sygnał, że organizacja tego typu zawodów ma sens – przyznał prezes i trener AMK Gorce, Rafał Luberda.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama