Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Rywal najtrudniejszy z dotychczasowych

Reklama

Sport

Rywal najtrudniejszy z dotychczasowych

111radzkodgurz1111

SPORTY WALKI. Już w najbliższą sobotę Mateusz Rzadkosz z Gliczarowa Górnego stoczy swoją dziewiątą zawodową walkę. Podczas gali Tymex Ptak Warsaw Expo Boxing Night w Nadarzynie zmierzy się z Gruzinem Levanem Lukhutashvilim.

Niepokonany na zawodowym ringu Rzadkosz (7-0-1) ostatnią swoją walkę stoczył 25 marca w Dzierżoniowie, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał innego Gruzina Lewana Szonie.

- Cieszę się, że na kolejną walkę nie musiałem długo czekać. To ważne na tym etapie mojej kariery by walczyć w miarę często. Dziękuje mojemu promotorowi Mariuszowi Grabowskiemu, że dał mi taką szansę – podkreśla Rzadkosz, przed którym wydaje się, że teraz poprzeczka będzie wyżej zawieszona.

Rodak Szoni, Lukhutashvilii stoczył jak do tej pory 10 zawodowych walk, z których wygrał 8 i wszystkie z nich kończył przed czasem. Jest niepokonany od trzech walk.

- Wydaje mi się, że to będzie najtrudniejszy przeciwnik spośród tych z którymi miałem okazję stoczyć do tej pory walki – uważa Rzadkosz – Dysponuje bardzo silnym uderzeniem. Wyprowadza bardzo dużo ciosów, do tego ma twardą głowę – podkreśla Podhalanin, który tradycyjnie już do pojedynku przygotowywał się przez 5 ostatnich tygodni w Dzierżoniowie pod okiem trenera Piotra Wilczewskiego: - Początek był mocno, ale z czasem zeszliśmy z obciążenia bym troszkę odpoczął i nabrał świeżości. Ufam swojemu trenerowi. Czuje się dobrze fizycznie i psychicznie. Powinno być więc dobrze, ale wiadomo że wszystko zweryfikuje ring – dodaje Rzadkosz, którego walka z Lukhutashvilil zakontraktowana jest aż na 10 rund. To nowość dla Podhalanina, który nigdy wcześniej nie walczył na takim dystansie: - Traktuje to jako kolejne wyzwanie, krok w przód. Nie będzie łatwo, ale myślę że podołam, choć nie wydaje mi się, żeby ten pojedynek trwał aż 10 rund. Tu nie będzie kalkulacji. Oboje wiemy o co toczy się gra i oboje będziemy dążyć do nokautu – przekonuje „Góral”.

Walka Rzadkosz – Lukhutashvilii będzie jedną z pięciu jakie odbędą się na sobotniej gali. Walkę wieczoru stoczą ze sobą Robert Parzęczewski i Brazylijczyk Jackson Junior.

Bezpośrednią transmisję z Gali przeprowadzi Polsat Sport.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama