Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Przezwyciężył kryzys, wrócił na ring i wygrał

Reklama

Sport

Przezwyciężył kryzys, wrócił na ring i wygrał

1sas11

SPORTY WALKI. Kolejny reprezentant Jarosz Fight Club Rabka Zdrój pokazał się z bardzo dobrej strony. Dawid Skawiańczyk, bo o nim mowa, podczas Polish Fight Night w Zawierciu pokonał w formule K1 - 87 kg reprezentanta gospodarzy Piotra Nowaka.

Propozycję udziału w gali Skawiańczyk dostał cztery dni przed jej rozpoczęciem. Sprostał wyzwaniu, zwyciężając jednogłośnie na punkty. Kluczowa dla losów tego pojedynku była ostatnia, trzecia runda, w której rywal rabczanina był liczony.

- Pierwsze dwie rundy wyrównane. Wiedziałem więc, że trzecia będzie kluczowa. Chciałem w niej zaznaczyć swoją przewagę. Ruszyłem do przodu. Udało się. Bardzo się cieszę – mówi Skawiańczyk, dla którego była to pierwsza zawodowa walka po kilkuletniej przerwie. - Kickboxing trenuje od 15 roku życia. Na jakiś czas musiałem przerwać jednak treningi. W skutek wypadku straciłem bowiem cztery pace w prawej dłoni. Wydawało się nawet w pewnym momencie, że to koniec ze sportem. Trudno było się pozbierać. Przezwyciężyłem jednak kryzys. Dzisiaj czuję się mocniejszy psychicznie, świetnie czuję się też fizycznie i dlatego też zdecydowanie poważniej podchodzę do kickboxingu, w którym chciałbym coś fajnego osiągnąć. Myślę, że jestem stworzony do tego sportu. Zresztą wielu moich znajomych mi to mówi. Weryfikacją byłyby pojedynki z najlepszymi polskimi zawodnikami. I do tego będą dążył – podkreśla podopieczny Łukasza Jarosza.

- Nie była to łatwa walka dla Dawida, głównie z tego względu że przystąpił do niej z marszu. Wygrał przede wszystkich charakterem. Zresztą to jest jego mocna strona – przyznał Jarosz.

W lutym Skawiańczyk brał udział w Amatorskich Mistrzostwach Polski federacji ADCC zorganizowanych przy okazji słynnych targów „Expo Kraków Time of Masters”.

W czerwcu rabczanin ma w planach udział w Pucharze Polski K1, który odbędzie się w miejscowości Bałtów.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama