Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Świetny debiut Kalaty

Reklama

Sport

Świetny debiut Kalaty

11kalataminda1111

SPORTY WALKI. Fantastyczny debiut na zawodowym ringu zaliczył Marcin Kalata. Reprezentant Nowotarskiego Klubu Sportów Walki Hoły Team na zyskującej na renomie z każdą kolejną edycję Gali Babilon IV MMA w Ełku pokonał przez TKO reprezentanta gospodarzy Kamila Mindę.

Zakontraktowana na trzy rundy walka trwała 3 minuty. Zaczęło się co prawda nie najlepiej dla Kalaty, który dał się szybko obalić i przez kilkanaście sekund rywal obijał go w parterze. Góral jednak przetrwał napór przeciwnika po czym przeszedł do ofensywy, zaczął zasypywać rywala gradem ciosów, zmuszając sędziego do przerwania tego pojedynku.

- Wiedziałem, że rywal będzie dążył do obalenia. Chciałem tego uniknąć, ale przy próbie kopnięcia złapał mnie za nogę. Coś tam w parterze oberwałem, ale specjalnie wrażenia na mnie jego ciosy nie zrobiły. Jak na takiego chłopa, spodziewałem się, że będzie bił mocniej. W pewnym momencie zaczął coś kombinować, ale przekombinował. Wypompował się i to wykorzystałem. Cieszę się ze zwycięstwa i z udanego debiutu, w dodatku na tak mocnej gali – podkreśla Kalata. 

Bardzo szczęśliwy był jeden z trójki– obok Sebastiana Chmielarczyka   i Łukasza Książka – trenerów Kalaty, Wojciech Hoły.

- Mamy jako NKSW małe doświadczenie w MMA. Tym większa jest nasza radość ze zwycięstwa Marcina, który przyznam wszystkim nam zaimponował. Walka nie zaczęła się po naszej myśli, ale Marcin pokazał twardy, góralski charakter i w niezwykle efektowny sposób przechylił szalę zwycięstwa – zaznacza Hoły.

Udany debiut zapewne przełoży się na kolejne propozycje walk dla Kalaty.

- Już po walce pojawiły się jakieś pierwsze tematy. Ale myślę, że najwcześniej na jesień coś zawalczę. Na razie chcę troszkę odpocząć. Ostatnie 3 miesiące stały u mnie pod znakiem ciężkich treningów – zaznacza Kalata.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama