Podhale Region

Wtorek, 25 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 25 Wrz 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Remis na jubileusz

Reklama

Sport

Remis na jubileusz

11aaabieniasfilip1112

SPORTY WALKI. W minioną sobotę Nowotarski Klub Sportów Walki gościł na Gali "Silesian Fight Night" w Mysłowicach. Podczas tej imprezy odbyło się 8 walk w formule K1 i MMA. W walce wieczoru zaprezentował się Filip Bienias.

- Wzięliśmy ten pojedynek w ostatniej chwili a dokładnie pięć dni przed wydarzeniem. Bienias wskoczył w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Mariańczyka z Paco Team. Naszym przeciwnikiem miał być znany z programu Warsow Shore nadawanego przez MTV Alan Kwieciński – mówi trener NKSW, Wojciech Hoły - Zgodziliśmy się ponieważ Filip był w formie którą utrzymywał jeszcze od Gali w Nowym Targu. Alan walczył już dla takich prestiżowych federacji jak FEN. Co prawda ustalony limit wagowy wynosił -75kg a Bienias walczy w -71kg ale górale są twardzi i lubią wyzwania. Niestety po przyjeździe na miejsce i oficjalnym ważeniu okazało się że celebryta Kwieciński waży 82kg, a to już kilka kategorii więcej niż nasz zawodnik. Był dylemat, ale nie po to przyjechaliśmy 160 km żeby teraz wracać bez niczego. Jest to na pewno patologia sportu dlatego będziemy z tym walczyć. Kwieciński został ukarany karą pieniężna, a my podjęliśmy wyzwanie. Sama walka wyglądała tak jak przewidzieliśmy. Alan rzucił się na samym początku bijąc z całej siły i wykorzystując ogromną różnicę wagi. Filip miał przetrzymać tą szarże i ruszyć w drugiej rundzie. Tak też się stało, przetrzymaliśmy bombardowanie i zaczęliśmy odrabiać straty w drugiej rundzie którą sędziowie ocenili już jako remisową. Starcie trzecie to dominacja Filipa który mówiąc żargonem "zajechał kondycyjnie Kwiecińskiego wygrywając III rundę. Po niej sędziowie orzekli ostatecznie remis. Szkoda że nie było dogrywki jako 4 extra rundy. Cóż udowodniliśmy że w sportach walki nie liczy się tylko masa i siła. Szacunek dla Filipa który stoczył już jubileuszowy bo 50 pojedynek reprezentując NKSW i w dodatku z dużo cięższym przeciwnikiem. Dziękujemy jak zawsze naszym partnerom za pomoc "straight line tattoo", "Medical Clinic", "Gorący Potok", "Bukowski Rent a Car", "Hotel Bystra-Białka" – dodał Hoły.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama