Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Łukaszczyk krok od tytułu Mistrza Polski. Teraz czas na Mistrzostwa Świata

Reklama

Sport

Łukaszczyk krok od tytułu Mistrza Polski. Teraz czas na Mistrzostwa Świata

111aatrialmp1111

SPORTY MOTOROWE. W Ochotnicy rozegrano 11 i 12 rundę Mistrzostw Polski w trialu. Nie obyło się tym razem bez niespodzianek.

Największą sprawił Jan Gąsienica Daniel, który w pierwszym dniu wygrał – po raz pierwszy w swojej karierze - rywalizację w grupie A, zostawiając w pokonanym polu faworyzowanych Gabriela Marcinówa i Michała Łukaszczyka.

Dzień później wszystko wróciło do normy. Wygrał Marcinów, drugi był Łukaszczyk, trzeci Gąsienica Daniel.

- Zawody w Ochotnicy super. Bardzo fajny naturalny teren mega odcinki i świetna atmosfera w bazie rajdu. Jeśli chodzi o moją jazdę to dwa dni były zupełnie inne. Pierwszego dnia byłem w bardzo kiepskiej kondycji ponieważ taki mały kochany człowieczek nie pozwolił mi spać. Zmęczenie dało znać o sobie Jechałem bardzo kiepsko ale i tak przegrałem walkę o pierwsze miejsce tylko jednym punktem. Drugi dzień już o wiele lepiej się czułem. Byłem wyspany i prawie że wypoczęty. Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Przywiozłem tylko 9 punktów karnych z całego rajdu. Nadrobiłem stratę i na zakończenie stanąłem na pierwszym miejscu. To był fajna walka z Jaskiem i Michałem, jechaliśmy bardzo równo i każdy mógł wygrać – przyznał Marcinów.

- Rajd nie poszedł po mojej myśli, chociaż bardzo dobrze czuje się w takim terenie. Zawody nie były trudne przez co każda pomyłka była bardzo ciężka do odrobienia. Drugiego dnia bardziej się skupiłem na jeździcie i jechało mi się dużo lepiej niż w dzień wcześniej, ale miałem problem z jednym odcinkiem którym po prostu przegrałem rywalizację. Mimo wszystko zawody jak najbardziej mi się podobał. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, prowadziła przez las i potok co powodowało jeszcze większa przyjemność i odczucia bycia na rajdzie. Organizatorzy spisali się na medal – podsumował swój występ Łukaszczyk, który aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej z przewagą 120 punktów nad Marcinowem. Do zakończenia MP zostały jeszcze tylko dwie rundy, więc tylko kataklizm w postaci nieukończonego rajdu, mógłby odebrać Łukaszczykowi końcowym triumf. – To jest sport. Wszystko może się zdarzyć, więc nie chcę zapeszać – podkreśla nowotarżanin.

W grupie B pierwszy dzień zmagań toczył się pod dyktando gości ze Słowacji. Wygrał Vladimir Kothay przed Simonem Sordylem. Trzeci był Krzysztof Martyna, a czwarty Michał Pyzowski. Drugiego dnia doszło do przetasowań na podium. Tym razem zwyciężył Pyzowski, przed Kothayem i Martyną.

13 i 14 runda MP odbędzie się w Szklarskiej Porębie w dniach 29-30 września.

Tydzień wcześniej w Czechach obędą się Drużynowe Mistrzowa Świata, w których po dłuższej przerwie wystąpią Polacy w składzie: Marcinów, Łukaszczyk, Gąsienica Daniel. – Ciężko wyrokować na co nas stać. Dawno nie jechaliśmy na MŚ, więc nie mamy zbytnio porównania z innymi krajami. Na pewno damy z siebie wszystko – zapewnia Marcinów: - Mamy mocny skład. Każdy z nas ma za sobą dobry sezon, więc trzeba być dobrej myśli – dodaje Łukaszczyk.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama