Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Jest nowy indywidualny i klubowy trialowy Mistrz Polski

Reklama

Sport

Jest nowy indywidualny i klubowy trialowy Mistrz Polski

1111aaalukaszc1111

SPORTY MOTOROWE. Zakończył się Mistrzostwa Polski w trialu. Dwie ostatnie rundy odbyły się w miniony weekend w Szklarskiej Porębie. W klasyfikacji generalnej w porównaniu z ubiegłym sezonem nastąpiło sporo zmian.

Nowym Mistrzem Polski, po raz pierwszy w historii, został Michał Łukaszczyk. Nowotarżanin, aktualnie jeżdżący w barwach AMK Gliwice, przerwał kilkuletnią hegemonię Gabriela Marcinowa, także nowotarżanina i także jeżdżącego w gliwickim klubie. Marcinów stanął na drugim stopnia podium,  a trzeci był zakopiańczyk, Jan Gąsienica Daniel.

Przewagę jaką Łukaszczyk wypracował sobie we wcześniejszych eliminacjach, sprawiła że  w Szklarskiej Porębie nie musiał się już „spinać”. Wystarczyło że ukończył obie eliminacje. Skończyło się na 2 miejscu pierwszego dnia, i 3 nazajutrz

- W Szklarskiej bardzie koncentrowałem się na tym by nie popełnić jakiegoś błędu, który wykluczył by mnie z rajdu, bo tylko to mogło mi pokrzyżować plany. Udało się. Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tytuł. Ciężko na niego pracowałem. Cieszę się, że te poty wylane na treningach i zawodach nie poszły na marne. Dziękuję mojemu tacie i trenerowi Bogusławowi Sięce, bez pomocy których na pewno nie wywalczyłbym tego Mistrzostwa.– podkreśla Łukaszczyk.

W Szklarskiej Porębie równych sobie nie miał Marcinów. Ustępujący mistrz dzielił i rządził na trasie. Wygrał obie eliminacje z dużą przewagą na resztą stawki. W drugim dniu ukończył trasę z zaledwie 1(!) punktem karnym. To że Marcinów stracił tytuł IMP w dużej mierze zadecydował fakt, że nie we wszystkich eliminacjach wziął udział.

- Jeśli chodzi o eliminacje w Szklarskiej no to standardowo najlepsze zawody w sezonie. Wszyscy w dobrych nastrojach, piękna okolica i cudowny teren do triala. Co do trasy to odcinki jak dla mnie troszkę za łatwe i zbyt krótkie, ale uwielbiam ten teren, te wielkie kamienie. Zawsze w Szklarskiej jeździ mi się bardzo dobrze po prostu czuję się tam jak ryba w wodzie. Startowałem tam po raz 15 ale jeszcze nigdy nie pojechałem aż tak dobrze. Czułem się na motocyklu idealnie, jazdą sprawiała mi ogromną frajdę i na każdym odcinku dawałem z siebie maxa. Koncentracja oraz moja dyspozycja fizyczna była na bardzo fajnym poziomie i chyba stąd ten wynik. Obydwa dni wygrałem z ogromną przewagą. Jestem mega zadowolony z całego sezonu, wygrałem większość rund mistrzostw Polski i mimo że mam coraz mniej czasu na trenowanie samego siebie nie mam zamiaru łatwo się poddawać i będę walczył o kolejne tytuły w nadchodzących latach – podsumował Marcinów.

Gąsienica Daniel – 3 i 2 w Szklarskiej Porębie - w „generalce” powtórzył swój wynik sprzed roku. Ponownie został też Mistrzem Polski w kategorii juniorów.

- Szklarska to zdecydowanie mój ulubiony rajd. Jedyny mankament to to ze odcinki były bardzo krótkie i wiele  z nich było bardzo ułatwione. Co prawda złapałem wiele punktów karnych, ale nie ze względu na trudność odcinków tylko raczej z powodu braku koncentracji. Generalnie jednak jestem bardzo szczęśliwy. Uważam ten sezon za przełomowy w mojej karierze. Liczę, że przyszły będzie jeszcze lepszy. Gratulacje dla Gabrysia, bo to co robił w Szklarskiej było niesamowite. No i gratulacje też dla Michał za tytuł Mistrza Polski – cieszy się Gąsienica Daniel, reprezentujący Spartę Wrocław.

W grupie B zaciekał walka trwała do samego końca. Ostatecznie tak jak w tamtym sezonie, wygrał Sebastian Cyrwus. Drugie miejsce przypadło Michałowi Pyzowskiemu, a trzecie Rafałowi Luberdzie. Wszyscy trzej to także nowotarżanie, ale tylko ten ostatni należy do AMK Gorce. Pierwsi dwaj przynależą do AMK Gliwice.

Wice-mistrzem Polski młodzików został Jan Marusarz z AMK Gorce, a wśród juniorów jego kolega klubowy Daniel Nykaza.

AMK Gorce – po ponad 20 latach - stracił tytuł drużynowego Mistrza Polski. To wynik konfliktów i wewnętrznych sporów, które skutkowały odejściem kolejnych zawodników. Ostatecznie nowotarski klub w klasyfikacji klubowej był trzeci. DMP został AMK Gliwice, a drugie miejsce przypadło SMOKOM Kraków.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama