Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Łukasz Jarosz wraca na salony sportów walki

Reklama

Sport

Łukasz Jarosz wraca na salony sportów walki

111lukazjarozdsf111

SPORTY WALKI. 39 letni fighter z Rabki Zdroju związał się kontraktem z jedną z największych i najbardziej prestiżowych w Polsce federacji DSF Kickboxing Challenge i 23 lutego będzie jedną z gwiazd gali w Lublinie.

- Już w sierpniu przyjechał do mnie do Rabki sam szef DSF, Sławomir Duba. Trzy godziny negocjowaliśmy i ostatecznie osiągnęliśmy porozumienie – zdradza Jarosz - Kontrakt podpisałem na 3 walki. Mam na nie 15 miesięcy. W pierwszym wariancie miałem walczyć już na gali w listopadzie, ale w trakcie treningów złamałem żebro. Teraz już mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie – dodaje Jarosz .

Przypomnijmy, w maju Jarosz po 9 latach przerwy wrócił na ring i podczas Gali Boksu na Stadionie Narodowym w Warszawie w efektownym sposób pokonał przez KO Michała Wlazło. W dużej mierze styl w jakim rabczanin odniósł to zwycięstwo, sprawił że podjął on kolejne wyzwania.

- Przed tą walkę mówiłem, że jak przegram więcej definitywnie do ringu nie wejdę, mimo że już wtedy miałem wstępną propozycję z DSF. Nie tylko wygrałem, ale świetnie czułem się w tym pojedynku, dlatego postanowiłem że jeżeli pojawią się kolejne propozycje to je rozważę. Nie będę owijał w bawełnę i mówił, że pieniądze nie grały roli. Grały i to bardzo ważną rolę. Ja już tytuły zdobyłem, pokonałem najlepszych w Polsce zawodników, więc sportowano tym powrocie na ring niewiele zyskam. Dlatego powiedziałem sobie, że jeżeli mam się znów bić to za konkretne pieniądze. I takie też władze DSF mi zagwarantowały – przyznaje rabczanin.

Dziś jeszcze nie wiemy kto będzie jego rywalem podczas gali w Lublinie. Fanów sportów walki zapewne najbardziej ucieszyłaby jego walka z Marcinem Różalskim, z którym już kiedyś podczas gali w Nowym Targu wygrał. Obaj zawodnicy deklarują chęć ponownego spotkania się w ringu, ale jeszcze w lutym do niej na pewno nie dojdzie.

- Kontrakt zakłada, że z Marcinem spotkam się w trzeciej walce. Będzie to więc albo końcem 2019 roku, albo na początku 2020 roku. Myślę, że ta walka jest nieunikniona. Wielokrotnie od tej gali w Nowym Targu, próbowano nas z powrotem skonfrontować. Zawsze coś jednak stało na przeszkodzie. Mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie i ponownie staniemy naprzeciw siebie w ringu. Obaj chcemy tej walki – zapewnia Jarosz, który do gali w Lublinie będzie przygotowywał się według sprawdzonego scenariusza. – Nie zamierzam nic zmieniać. Przygotowywać się będę pod okiem Tomka Mamulskiego i Mateusza Nowaka. Trenował będę na własnym obiektach w Rabce i pewnie już w końcowej fazie przygotowań pojadę na sparingi do Holandii, do Ernesto Hosta – mówi rabczanin.

Jarosz to jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego kickboxingu i K1. Jest dwukrotnym Mistrzem Świata federacji ISKA. Tytuły zdobywał w 2006 i 2007 pokonując odpowiednio Ismaela Yesila oraz Senada Hadzica. Jest też mistrzem Europy i Świata w Low Kicku federacji WAKO. W karierze wygrywał też m.in. z Łukaszem Jurkowskim i Rafałem Petertilem. Jego rekord to 41-3 (34 KO).

Fot. facebook/Fan Page DSF Kickboxing Challange

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama