poroniec-kolejarz 1

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze czwartoligowego Porońca Poronin rozgromili w meczu sparingowym zespół z ligi okręgowej Jordan Jordanów aż 10:1. Mecz rozegrany został na boisku w Ostrowsku.

- Wynik bez względu na klasę rywala robi wrażenie. Cieszy mnie przede wszystkim to, że wreszcie zagraliśmy skutecznie, co było naszym sporym mankamentem w poprzednich meczach sparingowych. W pierwszej połowie goście jeszcze kiedy mieli siły to w miarę dotrzymywali nam kroku. Po przewie dokonaliśmy kilku istotnych zmian już wyraźnie dominowaliśmy na boisku czego efektem były kolejne gole. Z wygranej się cieszymy, ale nie może nam ona zamydlić oczu bo jeszcze sporo pracy przed nami – uważa trener Porońca Tomasz Rogala, który po raz pierwszy przyglądał się w swoim zespole napastnikowi Marcinowi Drobnemu. Były gracz m.in. Dalinu Myślenice i Popradu Muszyna znajduje się w kręgu zainteresowań klubu z Poronina: - Bardzo ciekawy zawodnik, który w duecie z Robertem Drągiem może nam dać sporo dobrego w ataku. Widziałbym dla niego miejsce w składzie. Teraz tylko kwestia wyjaśniania pewnych nieścisłości z jego poprzednim klubem z Muszyny – uważa szkoleniowiec Porońca.

Jordan do Ostrowska przyjechał bez swojego trenera Jakuba Jeziorskiego, który wypoczywa obecnie zagranicą. Pod jego nieobecność rolę trenera pełnił Marek Hodana: - Porażka druzgocąca, ale tak naprawdę nic ona nie znaczy. Jesteśmy na zupełnie innym etapie przygotowań niż nasi rywale. Pracujemy bardzo ciężko nad wytrzymałością. Mamy bardzo ciężkie treningi i to musiało odbić się na grze. Praktycznie sił starczyło nam na 15 minut. Z każdą kolejną minutą nogi były coraz cięższe a to przekładało się na błędy, po których traciliśmy kolejne gole – twierdzi Hodana.

Poroniec Poronin – Jordan Jordanów 10:1 (2:1)
Bramki dla Porońca: Drąg 4, Ustupski 2, Drobny 2, Waksmundzki 2. Bramka dla Jordana: Sochacki.
Poroniec: Nykaza (46 Gawron) – Potoczak (46 Cudzich), Prokop, D. Grela (46 Babik), Wszołek, Zasadni, Stasik (46 Chrobak), Gogola, Walczak Wójciak (46 Drąg), Ustupski (46 Waksmundzki), M. Grela (46 M. Drobny).
Jordan: Sitarz (46 Oleksy) – Matejko, Czyszczoń, Wójtowicz, Filipiak, Karkula, Pietrzak, D. Czubin, G. Tyrpa, Migas, Sochacki oraz Hodana, M. Czubin, Handzel, Gromczak.