szkolka 5

PIŁKA NOŻNA. Od kilku dni działa pierwsza na Podhalu profesjonalna szkółka dla bramkarzy. Jej założycielami są: były golkiper Widzewa Łódź i uczestnik Mistrzostw Europy do lat 19 Jakub Hładowczak oraz znany z występów m.in. w Cracovii, Huraganie Waksmund oraz Lubaniu Maniowy Wojciech Okręglak. Szkółka działa przy współpracy z Nowotarskim Klubem Piłkarskim Podhale Nowy Targ.

- To był wspólny pomysł, który już jakiś czas zrodził się w naszych głowach. Nie traktujemy w tego w żadnym wypadku jako sposobu na zarobek. Podchodzimy do tego przede wszystkim ambicjonalnie. Sami po sobie wiemy jak wyglądała dotychczas praca z bramkarzami w klubach podhalańskich. Chcemy wyjść naprzeciw tym wszystkim młodym zdolnym chłopakom, których nie brakuje na naszym terenie i podzielić się z nimi naszym doświadczeniem. Nie wystarczy ubrać rękawicę aby stać się bramkarzem. To wymaga kilku lat ciężkich, systematycznych treningów i to chcemy młodym ludziom przekazać – wyjaśnia Okręglak

Oferujemy kompleksowe przygotowanie przez cały rok. Dzięki współpracy z klubem z Nowego Targu mamy do dyspozycji wszystko co potrzebne do przeprowadzenia profesjonalnych zajęć m.in. boisko trawiaste a także ze sztuczną nawierzchnią jak również salę gimnastyczną i siłownię. Wiek nie gra roli. Do każdego będziemy podchodzić indywidualnie i dla każdego opracujemy najlepszy cykl treningowy. Maksymalnie chcemy aby w jednej grupie było pięciu zawodników. Planujemy zajęcia dwa razy w tygodniu, ale jeżeli ktoś będzie chciał zwiększyć częstotliwość treningów to nie będzie z tym najmniejszych problemów. Bierzemy pod uwagę także współpracę z klubami – podkreśla Hładowczak.

Wszyscy zainteresowani współpracą ze Szkółką proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: 512 995 846 lub 608 529 998

Jakub Hładowczak – ur. 6 czerwca 1987 w Zakopanem. Wychowanek Jutrzenki Zakopane a potem gracz kolejno Sandecji Nowy Sącz, Widzewa Łódź (sześć spotkań w ekstraklasie), GPK Gorzowa Wielkopolskiego a obecnie trzecioligowego Wolskiego Lubania Maniowy. Podczas Mistrzostw Europy do lat 19 w 2006 roku był w reprezentacji Polski zmiennikiem Przemysława Tytonia.

Wojciech Okręglak- ur. 20 maja 1980 roku w Zakopanem. Wychowanek Jutrzenki Zakopane, grał także w Porońcu Poronin, Kablu Kraków, Cracovii (III liga), trzecio i czwarto ligowych drużynach słowackich klubach, Huraganie Waksmund oraz Lubaniu Maniowy.

szkolka 8

szkolka 6

szkolka 4

szkolka 3

 

szkolka 2