poroniec-kolejarz 17

PIŁKA NOŻNA. Kolejne zwycięstw w meczu sparingowym w ramach przygotowań do rozgrywek IV ligi zanotował zespół Porońca Poronin. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Rogali pokonali w Makowie Podhalańskim tamtejszą drużynę Halniaka, występującą na co dzień w grupie zachodniej IV ligi.

- To był dla nas ważny sprawdzian, bo zagraliśmy z zespołem na poziomie tych, z którymi przyjdzie nam rywalizować w lidze. Uważam, że chłopaki zdali ten egzamin, choć wiadomo, że jeszcze było sporo mankamentów w naszej grze. Generalnie jednak strzelić cztery bramki na wyjeździe nie ważne czy to w sparingu czy w meczu ligowym dobrze świadczy o sile ofensywnej. Mam nadzieję, że tą skuteczność podtrzymamy w lidze – ocenił szkoleniowiec zespołu z Poronina.

Efektowną wygraną Poroniec okupił kontuzją bramkarza Rafała Gawrona, który w 85 min zmuszony był opuścić murawę z powodu urazu pachwiny. – Mam nadzieję, że to nic groźnego. Na pewno jednak Rafał w najbliższych dniach odpocznie od treningów i meczy sparingowych – podkreśla Rogala.Po dłuższej przerwie w szeregach Porońca pojawił się ponownie były reprezentant kraju i zawodnik m.in. Widzewa Łódź i Wisły Kraków Ryszard Czerwie: - Zgłosimy Ryśka do rozgrywek, ale na dziś nie jest on zawodnikiem przygotowanym na grę w podstawowej „jedenastce". Zapewnił nam jednak, że w razie potrzeby służy nam swoją pomocom. Taki wariant odpowiada obu stronom – wyjaśnił Rogala.

Nowym zawodnikiem Porońca został już oficjalnie Marcin Drobny.

Ostatnie dwa mecze sparingowe Poroniec rozegra we środę w Niepołomicach z drugoligową Puszczą oraz sobotę w Muszynie z trzecioligowym Popradem.

Halniak Maków Podhalański – Poroniec Poronin 1:4 (0:2)
Bramki dla Porońca:Gogola, Drag, Stasik, Ustupski

Poroniec: Gawron (85 Nykaza) – Wszołek (70 Potoczak), Prokop, Babik, Cudzich – Zasadni (46 Walczak Wójciak), Chrobak (55 Czerwiec), Gogola (65 Stasik), Waksmundzki – Drąg (70 Grela), Drobny (55 Ustupski).