trial 2

TRIAL MOTOROWY. W sobotę i niedzielę na torze Auto Moto Klubu Gorce w Nowym Targu nad Białym Dunajcem, rozegrano VII i VIII rundę Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz III i VI Rundę Pucharu MACEC – czyli Pucharu Europy Środkowej.

Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy z kraju. Przyjechali także motocykliści z ze Słowacji i Rosji. Łącznie wystartowało ponad 70 zawodników: - To jedna z największych frekwencji z ostatnich kilkunastu lat. Ona najdobitniej świadczy, że trial idzie w dobrym kierunku i rozwija się wbrew opiniom rozgłaszanym przez niektórych złośliwych ludzi. Ilość zawodników z każdym rokiem wzrasta a nie maleje – podkreśla trener AMK Gorce Nowy Targ Rafał Luberda.

Organizatorzy przygotowali 10 Odcinków Jazdy Obserwowanej usytuowanych na trasie o łącznej długości  3 kilometrów:- Odcinki były przede wszystkim bardzo trudne technicznie. Nie można było sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji. W dodatku trzeba było wykazać się sprytem i dynamiką aby zmieścić się w limitach czasowych. Tak naprawdę z pokonaniem odcinków większych problemów nie mieli tylko Ci co są w systematycznym treningu – zaznacza Luberda.

Tradycyjnie już nowotarżanie okazali się mało gościnni i zdeklasowali swoich przeciwników. W punktacji drużynowej AMK Gorce zwyciężył z przewagą ponad 300 punktów nad drugim w kolejności klubem SMOK Kraków. – Potwierdziliśmy naszą dominację. Po raz kolejny zdublowaliśmy rywali. Na dwie rundy przed końcem mistrzostw już mamy zapewniony tytuł najlepszej drużyny w kraju. Nawet możemy nie jechać na ostatni zawody do Szklarskiej Poręby – cieszy się szkoleniowiec AMK Nowy Targ.

Indywidualnie najlepszy okazał się Gabriel Marcinów, który pod nieobecność dominującego w poprzednich czterech eliminacjach i broniącego mistrzowskiego tytułu Czecha Jiziego Svobody (rozchorował się) wyraźnie dominował na trasie. Zwyciężył z dużą przewagą zarówno w sobotę jak i w niedzielę i tym samym zdecydowanie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Dwukrotnie drugi na podium był kolejny reprezentant Nowego Targu Michał Łukaszczyk a trzecie miejsce podzielili między sobą zawodnicy ze Słowacji. W sobotę na najniższym stopnia podium stanął Vladimir Kothay, który dzień później ustąpił miejsca swojemu rodakowi Peterowi Vrnakowi. Nowotarżanie dzielili i rządzili również w innych kategoriach. W grupie B dwukrotnie zwyciężał młodszy z braci Łukaszczyków – Jakub a drugie i trzecie miejsce w tej grupie wywalczył Oskar Kaczmarczyk. W grupie swoją C dzielił i rządził wielokrotny zdobywca Mistrzostwa Polski Bogusław Sięka. – Większych niespodzianek nie zanotowaliśmy. Gabryś Marcinów był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Jechał pewnie i spokojnie. Praktycznie zapewnił sobie już tytuł mistrzowski. Pozbawić go może jedynie splot jakiś nieszczęśliwych wydarzeń. Ciesz mnie postawa Kuby Łukaszczyka, Oskara Kaczmarczyka czy Andrzeja Luberdy. W ostatnim czasie cała ta trójka mocno przyłożyła się do treningów i teraz są tego efekty – podsumował Luberda.

Dwie ostatnie indywidualne rundy IMP rozegrane zostaną w dniach 6 i 7 października. A już w najbliższą niedzielę nowotarżanie wystartują w Krzeszowicach w III rundzie Mistrzostw Europy. Wezmą w nich udział: Gabriel Marcinów, Michał Łukaszczyk, Jakub Łukaszczyk i Michał Żuławiński.

Grupa A:
VII Runda: 1. Gabriel Marcinów (AMK Nowy Targ) 17 pkt karnych, 2. Michał Łukaszczyk (AMK Nowy Targ) 57, 3. Vladimir Kothay (Trial Sport, Słowacja) 59 pkt, 4. Peter Vranak (Trial Sport, Słowacja) 59, Kevin Pieprzak (Automobilklub Kraków) 97.
VIII runda: 1. Gabriel Marcinów 14, 2. Michał Łukaszczyk 40, 3. Peter Vranak, 4. Vladimir Kothay 62, 5. Kevin Pieprzak 83.
Grupa B:
VII Runda: 1. Jakub Łukaszczyk (AMK Nowy Targ) 40, 2. Oskar Kaczmarczyk (AMK Nowy Targ) 50, 3. Andrzej Luberda (AMK Nowy Targ) 61, 4. Krzysztof Martyna (SMOK Kraków) 88, 5. Jacek Olech (Sparta Wrocław).
VIII Runda: 1. Jakub Łukaszczyk 15, 2. Tomasz Hajduk (SMOK Kraków) 40, 3. Oskar Kaczmarczyk 50, 4. Andrzej Luberda 66, 5. Matus Kocner (Trial Sport, Słowacja) 72.
Grupa C:
VII Runda: 1. Bogusław Sięka (AMK Nowy Targ) 24, 2. Łukasz Konieczko (AMK Nowy Targ) 43, Milan Kollar (Trial Sport, Słowacja) 56, 4. Tomasz Siaśkiewicz (AMK Nowy Targ) 66, 5. Robert Nawalany (SMOK Kraków) 68.
VIII Runda: 1. Bogusław Sięka 30, 2. Łukasz Konieczko 39, 3. Tomasz Siaśkiewicz 50, 4. Milan Kollar 51, 5. Robert Nawlany 51.

trial 1

trial 3

trial 4

trial 5