lub - jarm 4

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze trzecioligowego Wolskiego Lubania Maniowy rozegrali ostatni mecz sparingowy przed rozpoczynającym się już w niedzielę sezonem ligowym. Na swoim boisku podopieczni trenera Marka Żołędzia pokonali 6:0 A klasową drużynę Jarmuty Kolex Szczawnica.

Największą niespodzianką był występ w bramce Lubania Jakuba Kożucha. Wychowanek Zakopanego zgłosił akces gry w drużynie z Maniów. – Na chwilę obecną nie chcę mówić o powodach mojej decyzji. W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni – powiedział 22 letni golkiper, który być może zastąpi w składzie Lubania testowanego wcześniej Dawida Jakusa. – Będziemy rozmawiać z działaczami z Zakopanego. Mogę potwierdzić, że jesteśmy zainteresowani transferem Kuby – oznajmił prezes Lubania Adam Bańka.

-Ten sparing miał charakter typowo treningowy. Przećwiczyliśmy parę wariantów, stałych fragmentów gry i teraz już spokojnie czekamy na inaugurację ligi – krótko skwitował Żołądź, który w tym pojedynku nie mógł skorzystać z usług Rafała Komorka i Roberta Krzystyniaka. Obu przeszkodziły sprawy prywatne. Pokazali się za to młodzi: Mirosław Jandura i Paweł Klimczak.

Wolski Lubań Maniowy – Jarmuta Kolex Szczawnica 6:0 (2:0)
1:0 Pietrzak 2, 2:0 Pietrzak 38, 3:0 Czubiak 60, 4:0 Bobak 70, 5:0 Dudek 72, 6:0 Jandura 75. Sędziował Łukasz Królczyk.
Lubań: Okręglak (46 Kożuch) – Anioł (46 Ostachowski), Gąsiorek, Gubała, Czubiak, Bachleda(46 Dudek), Hałgas (46 Bobak), Świerzbiński (46 Budz), Gołdyn J. Pietrzak (46 Jandura), Firek (46 Klimczak)
Jarmuta: Wójcikiewicz – Diop, Waligóra, Adamczuk, Hrydziuszko, Michalik, Szewczyk, Lach, Darlewski, M. Pietrzak, Ciesielka oraz Pałka, Szczepaniak.

luba - jarm 2

lub - jarm 1

lub - jarm 5

lub - jarm 6