IMG 1878

PIŁKA NOŻNA. W spotkaniu sparingowym NKP Podhale Nowy Targ pokonał na swoim boisku 4:3 Jordana Jordanów. Obie drużyny w zbliżających się rozgrywkach będą występowały w lidze okręgowej.

W szeregach gospodarzy pokazali się dwaj nowi zawodnicy: Robert Nykaza (ostatnio Wierchy Lasek) oraz Karol Chorążak (Lepietnica Klikuszowa): - Cieszę się, że obaj do nas trafili. Robert co prawda ma spore zaległości, ale tego typu zawodnika, który ma niesamowity instynkt strzelecki do tej pory nam brakowało. Mieliśmy też lukę na lewej obronie. Teraz zapełni ją Karol Chorążak. To młody chłopak, ale już bardzo wiele potrafi – uważa trener NKP Krzysztof Leśniakiewicz.

W drużynie Jordana Jordanów zagrali z kolei Daniel Kucek (Orawa Jabłonka), Michał Czyszczoń (Orkan Raba Wyżna) oraz powracający do zespołu Karol Pietrzak: - Z transferu Daniela i Michała jestem bardzo zadowolony. Obaj powinni być dużym naszym wzmocnieniem. Co do Karola to na razie ciężko mi jeszcze cokolwiek powiedzieć bo po powrocie z Krakowa widziałem go dopiero w drugim sparingu. Niestety mamy i ubytki w kadrze. Najbardziej żałuję dwójki Franciszek Gacek i Tomasz Lipka. Pierwszemu skończyło się wypożyczenie z Naprawy a drugi przeszedł do czwarto ligowej drużyny Iskry Kleczy – zdradził opiekun Jordana Jakub Jeziorski.

NKP Podhale Nowy Targ – Jordan Jordanów 4:3 (3:0)
Bramki: Nykaza 2, Wronka, Hołyst – D. Czubin z karnego, Gromczak z karnego, Filipiak.
Podhale: Piwowarski – Bobek, Ojrzanowski, D. Żółtek, Chorążak, Sowada, Wronka, Misiura, Gardoń, Sulka, R. Nykaza oraz Rabiasz, G. Hajnos, Yoko, M. Mastalski, W. Żółtek, Świętek, Wąchała, Hołyst.
Jordan: Sitarz – Czyszczoń, Hodana, Sochacki, Kucek, J. Pietrzak, M. Ferek, Gromczak, Filipiak, G. Tyrpa, D. Czubin oraz Matejko, Kołodziejczyk, Wójtowicz, Kulka, Romaniak, Migas, M. Czubin.