pystakty2

PIŁKA NOŻNA. Na dzień przed pierwszym meczem w grupie wschodniej IV ligi ze Skalnikiem Kamionka Wielka (niedziela, początek godzina 16) beniaminek KS Zakopane dokonał poważnego wzmocnienia. Nowym bramkarzem drużyny trenera Mariana Tajdusia został doświadczony Krzysztof Pyskaty, wcześniej przymierzany do Porońca Poronin.

38 letni zawodnik zaliczył 42 występy na boiskach polskiej ekstraklasy. Bronił barw m.in. Śląska Wrocław a także greckiego APO Leviadiakos. Ponadto występował on w Iglopolu Dębica, Łódzkim KS, Stali Stalowa Wola, Tłokach Gorzyce, Radomiaku Radom, Kolejarzu Stróże, Rakowie Częstochowa, Pogoni Szczecin a ostatnie dwa sezony w trzecioligowej Limanovii Limanowa. – Znam Krzyśka ze wspólnej pracy w Limanovii. To bardzo doświadczony zawodnik, który zgodził się nam pomóc. Wcale nie szukaliśmy bramkarza, ale zmusiła nas do tego decyzja podjęta w ostatniej chwili przez Kubę Kożucha, który zrezygnował z gry w naszym zespole. A, że Krzysiek był na tę chwilę wolnym zawodnikiem to doszliśmy z nim do porozumienia – wyjaśnia szkoleniowiec Zakopanego.

O miejsce w bramce beniaminka IV ligi Pyskaty będzie rywalizował z młodszym o 20 lat Danielem Paszudą. – Na dzień dzisiejszy wcale nie jestem pewnym na kogo postawię w bramce. Daniel bardzo ciekawie prezentował się w meczach sparingowych. Poza tym on sam może sporo zyskać na tym, że będzie trenowała u boku tak doświadczonego bramkarza jak Krzysiek Pyskaty – podkreśla Tajduś.

Fot. www.pogon.v.pl