lub - przeb 6

PIŁKA NOŻNA. Nie udała się inauguracja sezonu w grupie małopolsko-świętokrzyskiej piłkarzom Lubania Maniowy. Podopieczni trenera Marka Żołędzia przegrali na swoim boisku 2:5 z Przebojem Wolbrom. Decydująca dla losów spotkania okazała się fatalna dyspozycja w bramce gospodarzy Jakuba Kożucha.

Pozyskany w ostatnicej chwili z Zakopanego golkiper, pod nieobecność kontuzjowanego Wojciecha Okręglaka zadebiutował w bramce Lubania i był to występ całkowicie nieudany. Ma on na sumieniu cztery z pięciu bramek jakie zdobyli goście.

Fatalne interwencję bramkarza mocno zamazują pozytywne wrażenie jakie w tym meczu sprawiali gospodarze, którzy długimi momentami dorównywali kroku rywalom. Jednym z pozytywów dzisiejszego występu Lubania była bramka debiutującego na boiskach 3 ligi zaledwie 17 letniego Mirosława Jandury.

TUŻ PRZED MECZEM GRACZE LUBANIA WYBIEGI NA BOISKO W SYMBOLICZNYCH KOSZULKACH Z NAPISEM „TRZYMAJ SIĘ ŁUKASZ, JESTEŚMY Z TOBĄ" okazując w ten sposób wsparcie dla  swojego kolegi z zespołu Łukasza Srala, który z powodu groźnej kontuzji kręgosłupa musiał zakończyć karierę.

Wolski Lubań Maniowy – Przebój Wolbrom 2:5 (0:3)
0:1 samobójcza 32, 0:2 Wdowik 38, 0:3 Wdowik 45, 1:3 Komorek 55, 1:4 Kowalczyk 68, 1:5 Pazurkiewicz 77, 2:5 Jandura 89. Sędziował Marcin Bąk z Kielc. Żółte kartki: Hałgas, Świerzbiński – Jarosz, Morawski. Widzów: 400
Lubań: Kożuch – Anioł (86 Firek), Gąsiorek, Czubiak, Gołdyn – Bachleda (80 Jandura), Hałgas, Świerzbiński, Bobak (46 Budz) – Pietrzak, Komorek
Przebój: Palczewski – Morawski, Ochman, Kiczyński, Wdowik – Wsół, Duda (77 Pindura), Majerczyk, Jarosz – Kiwacki (66 Pazurkiewicz), Kok (56 Kowalczyk).

Jak padły bramki?
0:1 32 min - po strzale z 35 metrów z rzutu wolnego Dudy i niepewnej interwencji Kożucha, piłka ląduje na 5 metrze gdzie ratujący sytuacją Czubiak posyła ją do własnej bramki
0:2 38 min - Duda z Wdowikiem krótko rozgrywają rzut wolny, ten drugi uderza na bramkę z 40 metrów a Kożuch przepuszcza piłkę między rękami.
0:3 45 min – Wdowik z lewej strony przy próbie dośrodkowania wrzuca piłkę Kożuchowi za kołnierz.
1:3 55 min – prostopadłe podanie Hałgasa i Komorek wygrywa pojedynek oko w oko z Palczewskim.
1:4 68 min – piłka trafia na 20 metr do Kowalczyka a ten uderza nie do obrony.
1:5 77 min – kolejny błąd Kożucha, który nie przecina piłki zacentrowanej z rzutu rożnego i tą z bliska do siatki kieruje Pazurkiewicz.
2:5 89 min – trójkowa akcja Świerzbiński – Pietrzak – Jandura i ten ostatni ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Palczewskiego.

Powiedzieli po meczu:
Marek Żołądź, trener Lubania: Mimo tak bolesnej porażki w dalszym ciągu jestem optymistą. Uważam, że pokazaliśmy w tym spotkaniu, że grać w piłkę potrafimy. Niestety nie dosyć, że nie mieliśmy szczęścia to dopadł nas w tym pojedynku jakiś straszliwy pech. Pozostaje mi jedynie współczuć całej drużynie, bo naprawdę chłopaki zostawili dużo zdrowia na boisku i przez większość spotkania toczyli wyrównany bój z Przebojem. Niestety kompletnie nie wyszedł mecz naszemu bramkarzowi. Co strzał na bramkę to gol. W takich okolicznościach ciężko pomarzyć o korzystnym wyniku. Mimo stanu 0:3 podjęliśmy walkę w drugiej połowie i do samego końca staraliśmy się grać o w jak najkorzystniejszy rezultat. Trudo. Trzeba jak najszybciej zapomnieć tym spotkaniu i przygotować się na ciężki mecz w Starachowicach, gdzie gospodarze zapewne będą chcieli się zrewanżować za dwie porażki jakie ponieśli z nami w ubiegłym sezonie.

Maciej Antkiewicz, trener Przeboju: Chaotyczny, rwany mecz z obu stron. Widać było, że to pierwszy mecz sezonu. Dużo było nerwowości. My mieliśmy dużo szczęścia co nie umniejsza wagi naszego sukcesu bo za taki uważam wysokie zwycięstwo na otwarcie. Wydaje mi się, że wygraliśmy chaotycznie choć na pewno z przebiegu meczu rozmiary naszej wygranej mogą być dla gospodarzy krzywdzące. W moim odczuciu Lubań to dobry zespół i jeszcze sprawi w tym sezonie nie jedną niespodziankę. Nam jednak jakość w ostatnim czasie dobrze gra się z tym zespołem.

lub - przeb 1

lub - przeb 2

lub - przeb 3

lub - przeb 5

lub - przeb 4

lub - przeb 7

lub - przeb 8

lub - przeb 9

lub - przeb 10

lub - przeb 11