11podhale slavia111

HOKEJ. W kolejnym spotkaniu w ramach uczelnianych międzynarodowych rozgrywek EUHL hokeiści PPWSZ Podhala Nowy Targ odnieśli bardzo efektowne zwycięstwo. Nowotarżanie na własnym lodzie pokonali aż 9:2 drużynę HK Slavię z Bratysławy.

Wynik końcowy najlepiej obrazuje przebieg tego spotkania. Gospodarze przez zdecydowaną większość spotkania nadawali mu ton. Ich wygrana mogła być jeszcze efektowniejsza, gdyby Podhalanie wykazali się choć odrobinę lepszą skutecznością. Trzeba też oddać bramkarzowi gości Jozefowi Snopkowi, że zna się na swoim fachu. Co prawda przepuścił 9 goli, ale strzałów na jego bramkę nowotarżanie oddali aż 49.

Dużym atutem gospodarzy była w tym spotkaniu gra w liczebnej przewadze. W taki sposób zdobyli cztery bramki. Jednego z goli – konkretnie trzeciego - Podhalanie zdobyli w momencie kiedy to przeciwnik miał na tafli o jednego zawodnika więcej.

GALERIA Z MECZU

- Dziękuję zawodnikom za pracę wykonaną w tym meczu i za tak wysokie zwycięstwo. Przed nami jednak wciąż dużo nauki. Nawet w tym meczu widać było nad czym musimy dalej pracować, jak przykładowo wyprowadzanie krążka z własnej tercji i gra obronna. Cieszy za to, że efekty naszej pracy na treningach widać w grze w liczebnej przewadze – ocenił trener PPWSZ Podhala, Andriej Parfionow.

- Poza fragmentami w trzeciej tercji, myślę, że udało się nam zagrać na dużej koncentracji. Od początku do końca realizowaliśmy plan nakreślony nam przez trenera. Wygraliśmy, ale już myślimy o kolejnych meczach, w których poprzeczka będzie dużo wyżej zawieszona – stwierdził kapitan PPWSZ Podhale, Alex Svitac.

PPWSZ Podhale Nowy Targ – HK STU Slavia Bratysława 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Bramki:1:0 Polinin (Baszirow) 4, 1:1 Kanda (Mader) 10, 2:1 Kurbatow (Polinin) 12, 3:1 Paramanow (Siuty) 27, 4:1 Baszirow 29, 5:1 Katin (Kondraszow, Ugłow) 33, 6:1 Kurbatow (Baszirow, Svitac) 39, 6:2 Sochor (Bubica, Mader) 42, 7:2 Katin (Alimov) 51, 8:2 Siuty (Polinin) 60, 9:2 Alimov (Kondraszow 60). Sędziował Przemysław Kępa. Kary: 8-18 min.
Podhale: Łapszenkow – Katin, Latiuk, Alimov, Ugłow, Kondraszow – Michalski, Koszetkow, Paramanov, Siuty, Svitac – Panczakiewicz, Polinin, Voropai, Baszirow, Kurbatow.