a po

PIŁKA NOŻNA. W dzisiejszych spotkaniach nowosądeckiej ligi okręgowej beniaminek Podhale Nowy Targ pokonał na swoim boisku Ujanowice a Szaflary zremisowały Dobrej z Dobrzanką.

O zwycięstwie nowotarżan zadecydowała druga połowa, kiedy to zdobyli oni oba swoje gole. : - W pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo. Źle przeprowadzona rozgrzewka sprawiła, że nie weszliśmy w mecz. Piłka odbijała się od nas jak od ściany. W przerwie mocno ze sobą porozmawialiśmy i już po wznowieniu gry byliśmy zdecydowanie innym lepszym zespołem. Trzeba też jednak przyznać, że goście zagrali wyjątkowo nieskutecznie, pudłując wręcz w niewiarygodny sposób – ocenił trener Podhala Krzysztof Leśniakiewicz.

- Z tak słabym sędziowaniem jeszcze się w tej lidze nie spotkałem – ocenia spotkanie w Dobrej, trener Szaflar Stanisław BudzykArbiter gwizdał tylko w jedną stronę, dopatrywał się fauli po czystych zagraniach. Gospodarze właśnie po rzutach wolnych przyznawanych zagrażali naszej bramce. W pierwszej połowie mieliśmy bardzo dużą przewagę a przegrywaliśmy po niej 1:2. Po zmianie stron szybko wyrównaliśmy. Poszliśmy za ciosem, mieliśmy kilka okazji na zwycięskiego gola, ale szwankowała u nas skuteczność.

NKP Podhale Nowy Targ - AKS Ujanowice 2:0 (1:0)
1:0 Ślusarek 60 z karnego, 2:0 Dudek 84. Sędziował z Nowego Sącz. Żółte kartki: Bodziony, Sławomir Zelek. Widzów: 150
Podhale: Rabiasz - Ojrzanowski, W. Żółtek (46 Gardoń), D. Żółtek, Bobek, Łukasik, Dudek, Wójciak (79 Sowada), Sulka, Świętek (46 Ślusarek), Antolak (54 Wąsik).
Ujanowice: Bugajski - Jasica, Grabczyk, Janisz, Bodziony (76 Firzej), Orzeł, Daniel Pławecki, Dariusz Pławecki (56 Sławomir Zelek), Oleksy (46 Jaśkiewicz), Nowak (80 Radosław Zelek), Przystał.

Jak padły bramki?
1:0 60 min - po składnej akcji gospodarzy faulowany w polu karnym był Sulka a „jedenastkę" na gola zamienił Ślusarek
2:0 84 min - Po akcji Gardonia i jego dośrodkowaniu w pole karne, Sulka przejął piłkę, podał do jeszcze lepiej ustawionego Dudka, który z bliska dopełnił formalności

Dobrzanka Dobra – LKS Szaflary 2:2 (2:1)
Bramki dla Szaflar: Gałdyn 14, F. Kamiński 47
Szaflary: Szczepaniec (55 Cisoń) – Kuranda (70 Gąsienica), Jarząbek, Strama, Hajnos, Modła, Gałdyn, F. Kamiński, Marek, Mrugała, Majewski (80 Maciej Rusnak).