aaa podhale

PIŁKA NOŻNA. Na pierwszy plan spośród trzech rozegranych dziś spotkań II rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej wysuwa się zdecydowanie porażka Wiatru Ludźmierz.

Lider tabeli A klasy i niepokonany jeszcze w tym sezonie w lidze zespół przegrał ba boisku w Sieniawie 1:2 z jedną z najsłabszych B klasowych drużyn Deltą Pieniążkowice. Dużych emocji dostarczył mecz w Zakopanem gdzie Bystry po rzutach karnych przegrał z NKP Podhale Nowy Targ. W konfrontacji dwóch A klasowych drużyn Granit Czarna Góra okazał się lepszy od grającego jednak mocno rezerwowym składem Skawianina Skawy.

Delta Pieniążkowice (B) – Wiatr Ludźmierz (A) 2:1 (0:1)
0:1 Truty 33 z karnego, 1:1 Gromczak 55, 2:1 Gromczak 74. Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółta kartka: Osiecki.
Delta: P. Chorąży – K. Bafia, T. Bafia, Zasadni, M. Chorąży, Osiecki (85 Zięba), Matejak, Kowalczyk, Stopka, Gromczak, Bobek.
Wiatr: Maciaś – Cebulski, Mrożek, Luberda, R. Słaboń (62 B. Słaboń), Grzęda, Tylka, Targosz, Truty, Borkowski (61 Maciaś), Siuta.
Jak padły bramki?
0:1 33 min – faulowany w polu karnym Truty, sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów.
1:1 55 min – po dośrodkowaniu ze skrzydła Gromczak uderzył bez przyjęcia z 20 metrów.
2:1 74 min – Gromczak bezpośrednio z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego posyła piłkę tuż pod poprzeczkę.

Granit Czarna Góra (A) – Skawianin Skawa (A) 3:1 (1:0)
1:0 K. Sarna 12, 2:0 M. Sarna 58, 2:1 J. Wóciak 63, 3:1 M. Sarna 82. Sędziował Łukasz Królczyk. Żółte kartki: T. Lichacz, K. Sarna.
Granit: P. Gogola – P. Sarna, Czajkowski, K. Milon, Pawlica, Kiernoziak, M. Sarna, K. Sarna, T. Lichacz, A. Gogola, M. Lichacz.
Skawianin: Kania – Gackowiec, Bogdał, Gniecki, A. Skawski, M. Żądło (55 P. Wójciak), Bednarczyk, T. Żądło (61 J. Wójciak), Stachura (60 T.Wójciak), Jagosz.

Bystry Nowe Bystre - NKP Podhale Nowy Targ 4:4 (0:1) karne 4:5
0:1 Świątek 35, 0:2 Czapp 48, 1:2 Matkowski 53, 2:2 Matkowski 55, 2:3 Ślusarek 64, 3:3 Matkowski 64, 4:3 Matkowski 86, 4:4 Ślusarek 90.
Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki. Żółte kartki: Bobek, Świętek, Hołyst, Sowada. Czerwona kartka: Świętek w 86 min za dwie żółte kartki

Bystry: Dziadkowiec – Adam Bobak, Adrian Bobak, Galica, Prokop, Tylka, Jaszewski (46 Łukaszczyk), Matkowski, Staszel, Zep, Michniak.
NKP: Kowalczuk - Bobek, Mastalski (46 Czapp), D. Żółtek, Sewielski, Hołyst, Romanowski (46 Wąsik), Świętek, Gardoń (46 Florek), Ślusarek, Sowada

GALERIA MECZU BYSTRY - PODHALE

Mecz rozgrywany był na sztucznej murawie stadionu COS w Zakopanem. Pierwsza połowa to atak pozycyjny drużyny NKP, dzięki czemu przebywała ona przy piłce przez znacznie dłuższy czas. Bystry ograniczał się tylko do kontr, które były umiejętnie rozbijane przez obronę NKP. Duża przewaga V ligowców została udokumentowana bramką na 0:1.

W drugiej połowie nieporozumienie obrońcy z bramkarzem wykorzystuje Czapp strzelając do pustej bramki na 0:2. Wydaje się iż wynik ten jest już bezpieczny dla drużyny gości i w jej szeregi wkrada się rozprzężenie i po szybkich dwóch bramkach - bohatera tego meczu - Matkowskiego jest wynik 2:2. W 64 min. Ślusarek ponownie wyprowadza drużynę NKP na prowadzenie. Gospodarze rzucają się do ataku i o dziwo to oni są stroną przeważającą. Drużyna gości zaczyna się gubić pod naporem gospodarzy. W 71 min Matkowski ponownie doprowadza do remisu i co gorsza kontuzji doznaje bramkarz NKP, który mimo bólu pozostaje na bramce. Zupełnie zagubiona obrona NKP pozwala ponownie Matkowskiemu w 86 min. strzelić gola tym razem na 4:3. W tym momencie doprowadzony do furii trener NKP opuszcza obiekt. Zawodnicy gości wdają się w niepotrzebne dyskusje z sędzią. Pomimo niekorzystnego wyniku i gry w 10-kę – po czerwonej kartce Świętka - w ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego przepięknie uderzył Ślusarek i w regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 4:4.
Losy awansu rozstrzygnęły się więc w rzutach karnych. Zawodnicy NKP byli nieomylni. Natomiast w piątej serii zastępujący kontuzjowanego bramkarza Sowada obronił strzał z 11 metra wykonywany przez Matkowskiego.
Andrzej Opacian