11aa pod lublin11

PIŁKA NOŻNA. Ceny punkt w wyjazdowym starciu  z mającym duże aspiracje Motorem Lublin,  wywalczyli piłkarze Podhala. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Nowotarżanie mają jednak prawo odczuwać mały niedosyt, bowiem nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia, wypracowanego w pierwszej połowie. 

Podhale gole zdobyło w 42 mi 44 min.  Najpierw faulowany w polu karnym Motoru Taras Jaworski sam wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego, a po chwili po akcji z Rafałem Komorkiem,  Wojciech Dziadzio sfinalizował składną kontrę nowotarżan.

W drugiej połowie szturmujący od samego jej początku nowotarską bramkę gospodarze zdołali odrobić straty. W odstępnie 120 sekund - między 66 a 68 min - do bramki Podhala trafiali Damian Szpak, który wygrał pojedynek sam na sam z Kaisem Al Anim oraz Artur Gieraga z rzutu karnego, po zagraniu ręką Adriana Ligienzy.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych obejrzał gracz Motoru Patryk Szysz. Chwilę potem arbiter zakończył spotkanie.

- Z jednej strony cieszymy się z punktu wywalczonego na bardzo trudnym terenie, ale z drugiej strony żal roztrwonionego prowadzenia. Szczególnie, że obie bramki straciliśmy w bardzo prosty sposób, po źle rozegranych naszych stałych fragmentach gry, po których gospodarze wyprowadzili dwa skuteczne kontrataki. Złego słowa jednak o swojej drużynie nie mogę powiedzieć. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, zarówno pod kątem czysto piłkarskim, ale i mentalnym. Szczerze powiem że odpowiada mi taki scenariusz, w którym remisujemy w meczach wyjazdowych, a zwyciężamy na swoim boisku - przyznał trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Punkt zdobyty w Lublinie pozwolił Podhalu na awans w tabeli o jedno miejsce: z 14 na 12. W kolejnym spotkaniu nowotarżanie na swoim boisku zagrają ze Spartakusem Daleszyce.

Motor Lublin – NKP Podhale Nowy Targ (0:2)

Bramki: 0:1 Jaworski 44 z karnego, 0:2 Dziadzio 45, 1:2 Szpak 66, 2:2 Gieraga 68 z karnego.

Motor: Socha – Dykyy ŻK (83 Kato), Gieraga, Tadrowski, Kowalczyk – Michota (46 Sysz ŻK, ŻK 90), Kaczmarek, Stachyra (83 Falisiewicz), Tymosiak – Piekarski ŻK, Szpak (88 Paluch).

Podhale: Al Ani ŻK – Basta, Bedronka ŻK, Mikołajczyk, Zając – Komorek, Ligienza (73 Nawrot), Jaworski ŻK, Świerzbiński, Piwowarczyk (70 Czubin) – Dziadzio (78 Pająk).

Sędziował: Piotr Burak z Zamościa