Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Pierwsze efekty rozwoju

Reklama

Pierwsze efekty rozwoju

111aastazpodhale111

PIŁKA NOŻNA. Prężnie działająca Akademia Piłkarska Podhale Nowy Targ już w niedalekiej przyszłości może stać się partnerem jednego z najbardziej znanych klubów Bundesligii, Bayeru 04 Leverkusen!

To efekt blisko tygodniowego pobytu przedstawicieli władz i trenerów AP Podhale w osobach Tomasza Gorczyka, Michała Rubisia, Tomasza Ligudzińskiego, Grzegorza Hajnosa oraz Pawła Zwolińskiego w siedzibie pięciokrotnego wicemistrza Niemiec i rozmów m.in. ze Sławomirem Czarnieckim, jednym z dyrektorów zarządzających klubem z Leverkusen.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Czarnieckiemu za serdeczną gościnę. Odbyliśmy z nim szereg rozmów na różne tematy, które zaowocowały już pierwszymi formami współpracy przede wszystkim na poziomie szkolenia dzieci i młodzieży. Na razie są to ustne ustalenia, ale mam nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to podpisaniem stosownej umowy partnerskiej – mówi dyrektor AP Podhale, Tomasz Gorczyk, który uchylił nieco rąbka pierwszych efektów współpracy – Najzdolniejsi zawodnicy z naszego klubu będą mieli możliwość brania udziału we wspólnych treningach i turniejach organizowanych w ramach tejże właśnie współpracy. Jest duża szansa, że w czerwcu będziemy gościć młodych piłkarzy z Leverkusen w Nowym Targu podczas organizowanego przez nas na dużą skalę Międzynarodowego turnieju – podkreśla Gorczyk.

W Leverkusen władze AP Podhale spotkały się też m.in. z Andrzejem Buncolem, w przeszłości znakomitym piłkarzem reprezentacji Polski i żywą legendą Bayeru, który dziś jest tam jednym z trenerów grup młodzieżowych.

- Na każdym kroku widać jak jest to ważna postać dla Leverkusen. Jest niezwykle ceniony i szanowany za to co zrobił dla Bayeru jako zawodnik i za jego oddanie do tego klubu – podkreśla Gorczyk - Przyjął nas bardzo życzliwie. Dzięki niemu mieliśmy możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Akademii Bayeru, a także poznania najnowocześniejszych metod, środków i form szkoleniowych – dodaje Gorczyk.

Wyjazd do Leverkusen poprzedziła wizyta przedstawicieli AP Podhale w Holandii. Tomasz Gorczyk, Tomasz Ligudziński i Michał Kantor z bliska przyglądali się oni funkcjonowaniu klubów Roda Kerkrade (Eredivisie) JC i MVV Mastricht (Eerste Divisie)

- Równie wartościowy dla nas wyjazd. Holandia słynie z doskonałej pracy z młodzieżą, a my chcemy się uczyć od najlepszych. Uczestniczyliśmy m.in. w kilku treningach grup młodzieżowych U-19, U-17, U-16 i najmłodszych dzieci od U-8 do U-14. Mogliśmy także zobaczyć mecz juniorów młodszych pomiędzy MVV Mastricht i JC Roda U-16. Nasz staż obejmował również poznanie jednej z najlepiej funkcjonujących Akademii w belgijskiej miejscowości Genk. Nawiązaliśmy liczne kontakty, które mam nadzieję, że w przyszłości zaprocentują ścisłą współpracą między naszymi klubami – mówi Gorczyk.

AP Podhale Nowy Targ – nad którą ścisłą pieczę sprawuje Nowotarski Klub Piłkarski Podhale - funkcjonuje od roku. Na dzisiaj zrzesza ponad 300 zawodników z roczników 2000 – 2009 i młodsi. W ramach działalności funkcjonują klasy sportowe na poziomie Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama