aIMG 1989

HOKEJ. Drużyna HUKS Legia Warszawa będzie rywalem hokeistów MMKS Podhale Nowy Targ w VII i VIII kolejce spotkań I ligi. Mecze w Miejskiej Hali Lodowej zarówno w sobotę jak i niedzielę rozpoczną się o godzinie 18.

Jeszcze kilka dni temu nie było pewne czy pojedynki te odbędą się w obecności nowotarskich kibiców. Po meczach przed dwoma tygodniami z bytomską Polonią, do prokuratury trafił bowiem wniosek dyrektora Miejskiej Hali Lodowej Krzysztofa Wojtaszka o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze klubu MMKS Podhale. Sprawa dotyczyła organizacji spotkań  bez koniecznej zgody burmistrza miasta w związku z imprezami masowymi. W połowie tygodnia sprawa została jednak wyjaśniona. Burmistrz zgodę wydał a znany ze swojej złośliwości Wojtaszek stracił pracę.

Nowotarżanie do pojedynków z Legią przystąpią po dwutygodniowej przerwie: - Nie sądzę, żeby to w jakiś negatywny sposób wpłynęło na naszą grę. Bardzo pracowicie spędziliśmy ten czas. Przez pierwszy tydzień treningi były intensywne a w drugim już zajęcia były prowadzone pod kątem naszego najbliższego przeciwnika – uważa trener „Szarotek" Marek Ziętara. Szkoleniowiec równocześnie przyznaje, że niewiele wie na temat warszawskiego zespołu: - Przyznam szczerze, że naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Wyniki jakie warszawiacy osiągają w tym sezonie to spore zaskoczenie. Dwie wygrane z Naprzodem Janów czy wyjazdowe zwycięstwo w Gdańsku nakazują traktować ich bardzo poważnie. Są na fali i na pewno i do nas przyjadą po jakąś zdobycz punktową. Mają personalnie ciekawy zespół. Tacy gracze jak Wołkowicz, Solon czy Wąsiński grać w hokeja potrafią. Na pewno jednak przygotowanie fizyczne nie jest ich mocną stroną. Musimy to wykorzystać i zmusić ich do tego aby z każda minuta opadali z sił – podkreśla Ziętara.

Jest duże prawdopodobieństwo, że w weekendowych pojedynkach w drużynie „Szarotek" zadebiutuje 17 letni Patryk Wronka. Uważany za jeden z największych talentów polskiego hokeja zawodnik został włączony do zajęć z pierwszą drużyną i jak podkreśla trener Ziętara jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu. - Patryk już w okresie przygotowawczym grywał w meczach sparingowych. Pokazał się w nich z niezłej strony. Zobaczymy jak zaprezentuje się w meczach o stawkę - uważa opiekun zespołu z Nowego Targu.