Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Kolejne wyróżnienie Maciążki

Reklama

Kolejne wyróżnienie Maciążki

111maciakzoom111

PIŁKA NOŻNA. Klaudia Maciążka zawodniczka pierwszoligowych Rysów Bukowina Tatrzańska została wybrana najlepszą piłkarką zakończonej w niedzielę XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet.

Finałowy turniej z udziałem ośmiu wojewódzkich reprezentacji odbył się w miejscowościach Suskowola i Jedlnia Kolonia w gminie Pionki w województwie mazowieckim. W turnieju grały zawodniczki z roczników 2001 – 2003.

Reprezentacja Małopolski w składzie z Maciążką zakończyła zmagania na miejscu trzecim.

W fazie grupowej Małopolanki najpierw przegrały 1:4 z reprezentacją Łódzkiego ZPN, by następnie rozgromić 7:0 piłkarki z województwa Pomorskiego i wygrać 1:0 z województwem Mazowieckim.  Drugie miejsce w grupie dały Małopolanką prawo gry w mecz o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju, w którym pokonały 2:0 Dolnośląski ZPN. 

Wywodząca się z Naprawy Maciążka turniej zakończyła z czterema golami na koncie i tytułem najlepszej zawodniczki.

- Jestem bardzo szczęśliwa i z wyróżnienia, ale i z wyniku jakie wspólnie z koleżankami osiągnęłyśmy. Brązowy medal to olbrzymi nas sukces, na którym zapracowałyśmy ciężką całoroczną pracą – cieszy się Maciążka, która zalicza się do ścisłego grona najbardziej utalentowanych polskich piłkarek młodego pokolenia. W sezonie 2016/2017 sięgnęła po koronę królowej strzelczyń rozgrywek grupy południowej I ligi z wynikiem 16 zdobytych goli. Wystąpiła również w barwach reprezentacji Polski do lat 17 w meczach Eliminacji do Mistrzostw Europy.

Pomimo licznych ofert z najmocniejszym polskich klubów żeńskich, Maciążka zdecydowała się, że w sezonie 2017/2018 grać będzie dalej w Rysach.

- Myślę, że jeszcze za wcześnie na transfer. Potrzebuję jeszcze nabyć doświadczenia i ogrania. Za rok powinnam być już gotowa na nowe wyzwania – uważa utalentowana piłkarka.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama