Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe To jeszcze czas selekcji

Reklama

To jeszcze czas selekcji

11marekraczka111

HOKEJ. Rozmowa z Markiem Rączką drugim trenerem TatrySki Podhala Nowy Targ i jednym z asystentów selekcjonera reprezentacji Polski Kanadyjczyka Teda Nolana.

Powiało optymizmem po turnieju na Węgrzech. Podziela pan te odczucia?

- Spokojnie. Cieszy wygrana w turnieju. To ważne przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia. Na pewno wpłynie to pozytywnie na atmosferę w samej reprezentacji ale i wokół niej. O żadnym jednak hura optymizmie nie może być mowy. My wiemy, że najważniejszy będzie kwiecień. Wtedy dyspozycja tego zespołu ma być w najwyższym punkcie i cały czas do tego zmierzamy. 

Przegrany mecz z Włochami, mimo że nie miał on już wpływu na końcową klasyfikację, pozostawia jakiś niedosyt?

- Czy ja wiem? Nie wydaje mi się, choć wiadomo z każdej porażki trzeba wyciągać wnioski. Tutaj przede wszystkim przespaliśmy pierwszą tercję, dwie następne były już całkiem niezłe w naszym wykonaniu  i niewiele zabrakło abyśmy dogonili przeciwnika. Patrzymy jednak na turniej całościowo. Z Węgrami zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale też nie wolno pominąć świetnej dyspozycji Przemka Odrobnego, który w trudnych momentach bardzo pomógł drużynie. Z Japonią troszkę zawiodła skuteczność, ale też trzeba oddać bramkarzowi Japończyków, że również był w wysokiej dyspozycji.

Ted Nolan ma swój oryginalny pomysł na tę drużynę?

- Ciężko już teraz wyciągać jakieś wnioski z jego pracy. To było dopiero drugie zgrupowanie. On sam powtarza, że to okres selekcji, doboru zawodników pasujących do jego filozofii. Nie chce nikogo pominąć, każdemu się chce przyglądać. Oczywiście z czasem ta grupa zawodników będzie się zawężać, z każdym kolejnym zgrupowaniem więcej będzie taktyki, konkretnych już zadań na lodzie.

Do czego przywiązuje on najwięcej uwagi? Czego wymaga przede wszystkim od zawodników?

- Kluczowa dla niego jest kwestia mentalna. Podejście zawodnika do meczu. Zawodnik musi zrozumieć, że reprezentacja to coś wyjątkowego. Dlatego trzeba wyjść na lód i zasuwać od pierwszej do ostatniej minuty. Nie może być mowy o grze na alibi.

A prywatnie jakim Ted Nolan jest człowiekiem?

- Bardzo pozytywna postać. Stonowany facet, bardzo inteligentny. Dużo rozmawiamy w swoim gronie. Widać, ze stara się poznać nasz kraj, nasza kulturę. Jak sam podkreśla to istotne w kwestii późniejszych relacji z zawodnikami.

Jaki jest jego stosunek do asystentów? Liczy się z waszym zdaniem?

- Oczywiście. To profesjonalista. Stara się każdego wysłuchać. Każdy z nas ma swój zakres obowiązków. Wspólnie dużo rozmawiamy, analizujemy, wyciągamy wnioski, ale oczywiście ostateczne decyzję należą do trenera Nolana.

Jaki jest pana zakres obowiązków? Jak czuje się pan w reprezentacji?

- Jestem odpowiedzialny wspólnie z trenerem Nolanem za analizę gry napastników. Trenerzy Colen i Majkowski z kolei analizują grę obrońców. A jak się czuję? Z każdym kolejnym zgrupowaniem coraz lepiej.

Pora wrócić do ligowej rzeczywistości. Przed wami jeszcze cztery kolejki rundy zasadniczej. Tracicie siedem punktów do czwartego miejsca premiowanego grą w Pucharze Polskim. Realnie jest to jeszcze cel do zrealizowania?

- Jasne. To jest sport. Wszystko się może zdarzyć. Mamy cztery mecze przed sobą, w których musimy zrobić komplet punktów. A czy to wystarczy, czas pokaże. Puchar jest ważny, ale pamiętajmy że na tych dwóch rundach sezon się nie kończy.

Z Odrobnym i Gruszką Podhale jest mocniejsze?

- Myślę, że tak. Przemek meczem przeciwko Węgrom pokazał że jest w bardzo wysokiej dyspozycji. Myślę, że będzie naszym bardzo mocnym punktem. A i o formę Darka jestem spokojny.

Maciej Zubek

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama