Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe To już w sobotę czwarta edycja Winter Classic! Przyjdź, kibicuj i pomóż Kubie!

Reklama

To już w sobotę czwarta edycja Winter Classic! Przyjdź, kibicuj i pomóż Kubie!

111aawc20181111

HOKEJ. Nowotarski Winter Classic powstał wzorem rozgrywanych za oceanem spotkań z udziałem drużyn z ligi NHL, a niesie on za sobą wiele celów. Jednym z nich jest przywrócenie wśród młodzieży zainteresowania sportem.

- Sama inicjatywa organizowania meczów powstała kilka lat temu. Jako pomysłodawcy postanowiliśmy wrócić do starych tradycji, kiedy to graliśmy jako dzieciaki w hokeja na każdej ulicy w Nowym Targu. Każdego zimowego dnia po szkole spotykaliśmy się na drodze, wyciągaliśmy bramki zrobione własnoręcznie i zaczynaliśmy grać w hokeja. Sport, który był naszym marzeniem, dyscyplinę jakże bardzo kojarzoną z naszym miastem. Rozgrywaliśmy mecze międzyosiedlowe, każdy walczył na całego, zapominaliśmy czasem o wszystkim co wokół się dzieje i skupialiśmy się wyłącznie na grze. Nagle gdzieś to wszystko zaginęło. Młodzież zniknęła za ekranami komputerów – przyznaje jeden z organizatorów, Dariusz Świętek.

Tegoroczna edycja meczu – podobnie jak poprzednie, zostanie rozegrana w szczytnym celu zebrania jak największej ilości środków finansowych na rehabilitację Jakuba Zawady – chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą o nazwie miopatia mięśniowa. Podczas poprzednich edycji w ten właśnie sposób pomagano m.in. młodemu hokeiście ś.p. Maksymowi Batkiewiczowi czy też malutkiej Ani Garcarz.

- Inicjatywa ma charakter czysto społeczny. Z wielkim entuzjazmem włączają się w dość spontaniczny sposób w organizację wszyscy, którzy zostaną o to poproszeni, czy też zaproszeni do współpracy. To dość osobliwe, szczególnie w tych jakże zabieganych czasach. Właściwie trudno byłoby wymienić firmę, czy też osobę prywatną, która odmówiłaby udziału w projekcie. Wynika to chyba z zapału samych inicjatorów oraz z faktu, że wszyscy mogą poczuć, iż można zrobić coś dobrego i ważnego. Coroczne spotkania na Placu Evry stwarzają charakter wspólnoty mieszkańców Nowego Targu – podkreśla Rafał Borowski, kolejny przedstawiciel organizatora WC 2018.

Podczas najbliższego meczu naprzeciw siebie staną dwa pokolenia hokeistów amatorów, którzy od kilku lat, co tydzień w niedzielne popołudnia spotykają się i uganiają za piłeczką, która w tej odmianie hokeja zastępuje krążek oraz hokeiści TatrySki Podhale, których nie trzeba nikomu przedstawiać.

Wydarzeniu towarzyszyć będą loterie, będzie muzyka na żywo, mnóstwo jedzenia i wiele dodatkowych atrakcji. Będzie można wylicytować wiele cennych pamiątek m.in. kombinezon Kamila Stocha, kija z autografem wschodzącej gwiazdy polskiego hokeja Alana Łyszczarczyka, oryginalne koszulki reprezentacji Polski i TatrySki Podhala Nowy Targ z autografami zawodników, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, ale też kursy na prawo jazdy, czy też samolotowe loty widokowe. Całość zebranych z licytacji środków przeznaczone zostanie na pomoc dla Kuby.

Całość poprowadzi konferansjer.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama