Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Srogi rewanż "Szarotek" na Polonii

Srogi rewanż "Szarotek" na Polonii

111aaapodhalpoloniamichalski1111

HOKEJ. Udanie nowy rok rozpoczęli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” wygrały 7:0 wyjazdowe starcie z bytomską Polonią, tym samym srodze rewanżując się jej za ostatnią porażkę na własnym lodowisku.

„Szarotki” dobrze weszły w mecz i w pierwszej tercji były zespołem, który nadawał ton wydarzeniom na tafli. Efektem tego było dwubramkowe prowadzenie. W 6 min na listę strzelców wpisał się Mateusz Michalski, który zmienił tor lotu krążka po strzale spod linii niebieskiej Michala Pichnarcika. Równo dwie minuty później, nowotarżanie grając w liczebnym osłabieniu zdobyli gola numer dwa. Bytomskim kibicom przypomniał o sobie Edgards Biezais. Były zawodnik Polonii przejął krążek w tercji środkowej, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Zdanowiczem.

Druga tercja w wielu jej fragmentach już bardziej wyrównana, ale i w tej części gry gole - konkretnie trzy – zdobywali tylko nowotarżanie. Pierwsza dwa dzieliło ledwie 32 sekundy. Najpierw swoje pierwsze trafienie po powrocie do zespołu zaliczył, po kontrze i szybkiej wymianie podań z Biezaisem, Dariusz Gruszka. Potem drugi raz tego dnia drogę do bramki Polonii znalazł M. Michalski, a asystę przy tym golu zaliczył Przemysław Odrobny. Trzecia bramka zdobyta w tej odsłonie była autorstwa Oskara Jaśkiewicza, który podczas liczebnej przewagi swojego zespołu trafił precyzyjnie w górny róg bramki Polonii.

W ostatnich 20 minutach „Szarotki” przypieczętowały wygraną kolejnymi dwiema bramkami. W 58 min na 6:0 podwyższył Gruszka, a po upływie kolejnych 53 sekund hat-tricka skompletował M. Michalski.

- Rozegraliśmy niezłe spotkanie. Zespół grał dobrze funkcjonował we wszystkich elementach oprócz gry w podwójnej przewadze. Nad tym elementami będziemy musieli pracować. Nasza przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji – skomentował szkoleniowiec Podhala, Aleksandrs Belavskis.

Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ (0:2, 0:3, 0:2)

Bramki: 0:1 M. Michalski (Pichnarcik, Neupauer) 6, 0:2 Biezais 7, 0:3 Gruszka (Biezais, Sulka) 30, 0:4 M. Michalski (Odrobny) 31, 0:5 Jaśkiewicz (Tomasik, Zapała) 35, 0:6 Gruszka (Ogorodnikow, Biezais) 58, 0:7 M. Michalski (Różański, Neupauer) 59.

Sędziował Michał Baca z Oświęcimia

Kary: 14 min - 28 min (w tym 10 min dla Svitaca za atak z tyłu i 10 min dla Wielkiewicza za niesportowe zachowanie)

Polonia: Zdenowicz – Stępnień, Turon, Uryga, Kozłowski, Krzemień – Cunik, Działo, Salamon, Jaworski, Danieluk oraz Pastryk, Falkenhagen, Dybaś, Mularczyk,

Podhale: Odrobny – Tomasik, Jaśkiewicz, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – Mrugała, Wsół, Svitac, Kondraszow, P. Michalski.