Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Druga z rzędu wygrana "Szarotek" bez straty gola

Reklama

Druga z rzędu wygrana "Szarotek" bez straty gola

111aaaajanoapodhale1111

HOKEJ. Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ imponują formą strzelecką na początku 2018 roku. Po piątkowej wygranej 7:0 w Bytomiu, tym razem już na własnym lodowisku nowotarżanie pokonali w nieco mniejszych rozmiarach 5:0 Naprzód Janów.

Pierwsza tercja jeszcze niemrawa w wykonaniu nowotarżan. Co prawda już 3 min objęli oni prowadzenia po akcji Jarosława Różańskiego z Bartłomiejem Neupauerem i celnym uderzeniu drugiego z nich, ale w kolejnych fragmentach tej odsłony „Szarotki” już nie potrafiły swojej wyraźnej przewagi udokumentować kolejnymi golami.

Te zaczęły padać w drugiej tercji. W 26 min kolejny raz dała o sobie znać trzecia formacja Podhala. Po kontrataku, uderzenie Neupauera, skutecznie dobił Mateusz Michalski. W 32 min na 3:0. Tym razem gola wypracował duet Dariusz Gruszka – Elvijs Biezais. Minęły kolejne niespełna 3 minuty i czwartego gola w momencie gry „Szarotek” w liczebnej przewadze zdobył dla nich Filip Wielkiewicz, po bardzo przytomnym podaniu Damiana Tomasika. Chwilę później Tomasik sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale zmarnował rzut karny.

W trzeciej tercji „Szarotki” przypieczętowały wygraną piątym trafieniem. W 45 min Biezais zrewanżował się Gruszce za akcje z 32 min i tym razem on posłał świetne podanie zza bramki, które jego partner z formacji zamienił na gola.

- Z dużym respektem podeszliśmy do Naprzodu. W pierwszej tercji jeszcze może ta gra nie wyglądała tak jakbyśmy sobie życzyli, ale byliśmy konsekwentni, cierpliwi i z czasem to zaczęło przynosić efekty. W trzeciej tercji mieliśmy już w głowach, że za dwa dni mamy kolejny ważny mecz, dlatego głównie skupiliśmy się na tym by kontrolować to spotkanie i troszkę oszczędzać siły – przyznał gracz „Szarotek” Mateusz Michalski.

- Wynik pokazuje ze mecz był łatwy, a wcale tak niebyło. Początek był bardzo trudny. Przeciwnik sprawił nam sporo problemów. W drugiej odsłonie już zaczęliśmy wykorzystywać swoje szanse, co przełożyło się na wynik, ale cały czas musieliśmy być czujni. Kolejny raz bardzo pomógł nam w bramce Przemek Odrobny. Generalnie jednak jestem zadowolony z postawy całego zespołu - ocenił trener Podhala, Aleksandr Belvaskis.

- Pierwsza tercja niezła jeszcze w naszym wykonaniu. Mieliśmy sporo okazji bramkowych, ale dobrze w bramce Podhala spisywał się Odrobny. Mecz „złamał” się w drugiej tercji. Niepotrzebnie się „otworzyliśmy” za co Podhale nas skarciło. Myślę, że stać nas dzisiaj było na lepszy wynik – powiedział trener Naprzodu, Josef Dobos.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Anteo Naprzód Janów 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Neuapuer (Różański, Pichnarcik) 3, 2:0 M. Michalski (Neupauer) 26, 3:0 Biezais (Gruszka) 32, 4:0 Wielkiewicz (Jaśkiewicz, Tomasik) 35, 5:0 Gruszka (Ogorodnikow, Biezais) 45,

Sędziował: Mariusz Smura z Katowic. Kary: 4 – 12 min. Widzów: 700

Podhale: Odrobny – Tomasik, Jaśkiewicz, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – K. Kapica, Pichnarcik, Różański,Neupauer, M. Michalski – Mrugała, Wsół, Svitac, Kondraszow, P. Michalski. 

Naprzód: M. Elżbieciak – Musioł, Charousek, Indra, Seda, Adamus – Horzelski, Parizek, Jaros, Słodczyk, Stokłosa – Kosakowski, Sarna, Stachura, Rajski, Skrodziuk – Zielosko, Żywiołek, Srok, Pohl, Piper.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama