Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Transferowa „bomba” Watry! Legenda polskiej ekstraklasy została jej grającym trenerem!

Reklama

Transferowa „bomba” Watry! Legenda polskiej ekstraklasy została jej grającym trenerem!

111aasumraluaksz111

PIŁKA NOŻNA. Rekordzista polskiej ekstraklasy pod względem ilości liczby rozegranych spotkań, Mistrz Polski w barwach Legii Warszawa z 2005 roku, pięciokrotny reprezentant Polski Łukasz Surma został nowym, grającym trenerem piłkarzy IV ligowej Watry Białka Tatrzańska.

Surma to ostatnimi laty zdecydowanie jedna z najbardziej wyrazistych postaci w polskiej ligowej piłce. Jest wychowankiem Wisły Kraków. W jej barwach zadebiutował na boiskach polskiej ekstraklasy. Miało to miejsce 27 lipca 1996 roku. Miał wówczas 19 lat i 29 dni.

Dwa lata później trafił do Ruchu Chorzów, w którym spędził kolejne cztery sezony  i wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. W 2002 roku przeniósł sie do Legii Warszawa, z którą 3 lata później świętował Mistrzostwo Polski. W sezonie 2007-2008 grał w Izraelu, a po roku podpisał kontrakt z austriacką Admira Wacker. W 2009 roku wrócił do Polski. Związał się z Lechią Gdańsk. Grał tam do 2013 roku, po czym ponownie został zawodnikiem Ruchu Chorzów, gdzie grał jeszcze w zeszłym sezonie. Łącznie na najwyższym krajowym szczeblu rozegrał 559 spotkań, w których zdobył 26 goli.

Latem 2017 roku oficjalnie ogłosił koniec profesjonalnej kariery. Już wtedy deklarował, że swoją przyszłość wiąże z rolą trenera. Zaczyna ją właśnie od pracy w klubie z Białki Tatrzańskiej. 

- Dostałem konkretną i ciekawą propozycję od prezes Watry. Przyznam, że dosyć długo się nad nią zastanawiałem, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, zdecydowałem się na nią przystać. Raz, że chcę wreszcie na poważnie rozpocząć pracę trenera, a dwa ciągle jeszcze jest we mnie chęć rywalizacji na boisku. I w Białce Tatrzańskiej będę miał możliwość połączenia tych dwóch rzeczy, co na ten moment bardzo mi odpowiada. To dla mnie kolejne wyzwanie, któremu mam nadzieję podołam. – podkreśla Surma.

Prezes Watry Andrzej Rabiański przyznał że nie było łatwo namówić nowego szkoleniowca do pracy w jego klubie.

- Trochę trwało. Łukasz długo się wahał. Ale nie ma się co dziwić, najważiejsze że się zgodzil.Niezmiernie się cieszę, że taka postać trafia do Białki Tatrzańskiej. Chłopaki będą mieli kogo podpatrywać i od kogo się uczyć. A ja korzystając z okazji chciałbym podziękować Mirkowi Kalicie i Andrzejowi Darze, którzy mimo że działają w zawodowej piłce, to nigdy nie odmówili mi pomocy. Ich wskazówki są bardzo cenne – podkreśla Rabiański

Pierwszy trening pod wodzą Surmy odbędzie się 18 stycznia.

fot. ruchchorzow.com.pl 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama