Ostatnia aktualizacjaCz, 22 Lut 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Hokej. Rachunki z Orlikiem wyrównane.

Hokej. Rachunki z Orlikiem wyrównane.

111aaapodhleopole11d1

HOKEJ. W przedostatniej serii spotkań sezonu zasadniczego hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ wygrali 4:3 wyjazdowe spotkanie z Orlikiem Opole, rewanżując się tym samym tej drużynie za porażkę na własnym lodowisku w poprzedniej rundzie i wyrównując bilans spotkań w sezonie regularnym.

Długo ten mecz nie układał się po myśli nowotarżan. Pierwszą tercję „Szarotki” przegrały 1:2. Oba gole dla Orlika zdobył Alexei Trandin. Najpierw w 4 min „na raty” pokonał Przemysława Odrobnego, a w 18 min w momencie gry swojego zespołu w liczebnej przewadze, najprzytomniej zachował się w olbrzymim zamieszaniu pod nowotarską bramką. Gole Rosjanina przedzieliło trafienie dla Podhala, autorstwa Krzysztofa Zapały w 13 min. Wracający do gry po dwóch meczach pauzy spowodowanej anginą, środkowy pierwszej formacji nowotarżan trafił w górny róg opolskiej bramki.

Drugą tercję także gospodarze zaczęli lepiej. W 25 min Radek Meindl wygrał sytuację sam na sam z Odrobnym i Orlik prowadził już 3:1. Podhale błyskawicznie jednak odpowiedziało, bo po 75 sekundach serię błędów opolan w defensywie wykorzystał Elvijs Biezais. Po 10 minutach był już remis, a po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Zapała. Podhale grało wówczas w liczebnej przewadze.

Mecz rozstrzygnął się w tercji trzeciej, konkretnie w 47 min. Wtedy padł jedyny w tej części gol, a zdobył go na wagę zwycięstwa „Szarotek” Jarosław Różański, finalizując składny kontratak swojej drużyny.

Po tej wygranej Podhale utrzymało się na miejscu czwartym w ligowej tabeli, ale swój mecz wygrała też drużyna JKS Jastrzębia. I właśnie niedzielne spotkanie w Nowym Targu między tymi drużynami zadecyduje która ostatecznie z tych drużyn skończy cześć zasadniczą właśnie na czwartej lokacie i tym samym uzyska przewagę własnego lodowiska w ćwierćfinałowej rywalizacji.

PGE Orlik Opole – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Bramki: 1:0 Trandin (Sznotala) 4, 1:1 Zapała (Kolusz, Kondraszow) 13, 2:1 Trandin (Przygodzki) 18, 3:1 R. Meindl (Trandin) 25, 3:2 Biezais (Gruszka) 26, 3:3 Zapała (Tomasik) 36, 3:4 Różański (Pichnarcik, M. Michalski) 47.

Sędziowali: Paweł Meszyński z Warszawy i Sebastian Kryś z Katowic.

Kary: 8-12 min.

Orlik: Auzins – A. Nowak, Zatko, Satek, Hoog, Baranyk – Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, R. Meidl – Bychawski, Sordon, Kisielewski, Szydło, Lorek oraz Gawlik, Gorzycki, Wąsiński, Durac.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Kondraszow – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – Wsół, Mrugała, P. Michalski, Siuty, Svitac.