Podhale Region

Piątek, 23 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Mar 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Nie myślimy o zmęczeniu

Reklama

Nie myślimy o zmęczeniu

111aakoluszmarcin1111

HOKEJ. Rozmowa z kapitanem TatrySki Podhale Nowy Targ Marcinem Koluszem, po zwycięskiej serii ćwierćfinałowej z JKH Jastrzębiem i przed półfinałową batalią z GKS Tychy.

To była niesamowita ćwierćfinałowa seria, pełna dramaturgii, wzlotów i upadków, ale najważniejsze, że ze szczęśliwym zakończeniem…

- To jest właśnie play-off. Tutaj każdy mecz to nowa historia. Tutaj każdy detal, szczegół jest istotny. Tak jak wcześniej mówiłem, po to walczyliśmy w sezonie zasadniczym o to czwarte miejsce by w play-off mieć atut własnego lodu. Wiadomo, własna publiczność dodaje sił i wiatru w żagle. Ten siódmy mecz był tego najlepszym przykładem. Doping naszych fanów, wyzwolił w nas pokłady dodatkowej energii, mimo że czuliśmy w nogach tych sześć wcześniejszych spotkań. Ten mecz jak i cała seria faktycznie bardzo dramatyczna. Istna huśtawka nastrojów. Wyszliśmy jednak zwycięsko i teraz już myślimy o półfinale.

Mocno nadszarpniętego w tych siedmiu meczach zdrowia, wystarczy by przeciwstawić się drużynie z Tychów, która przypomnijmy że swój ćwierćfinał wygrała w czterech meczach?

- W takich momentach dużą rolę odgrywa adrenalina. Ona powoduje, że sił przybywa. I liczę, że podobnie będzie i w tym wypadku. Mamy jeden dzień na regenerację. Może i to lepiej. Nie ma czasu by myśleć o zmęczeniu. Myślę, że na sobotę będziemy gotowi.

Wracając jeszcze do ćwierćfinału, wydaje i się, że paradoksalnie, ten piąty, przegrany na swoim lodowisku i to w kiepskim stylu mecz sprawił że w waszym zespole na nowo narodził się duch walki..

- Byliśmy strasznie wkur… po tym meczu. Zagraliśmy straszną ku… Nie byliśmy w nim kompletnie sobą. Zdawaliśmy sobie sprawy, że to był dramatycznie słaby mecz w naszym wykonaniu. Zaraz po jego zakończeniu każdy z nas już chciał grać następny, wyjść na lód by „zmazać” tę plamę. Udało się. Dziś o tamtym meczu już nikt nie pamięta.

Wiadomo, zwycięzców się nie sądzi, ale trzeba jednak przyznać, że mieliście w tej serii sporo szczęścia…

- Wydaje mi się, że nie więcej niż zespół Jastrzębia. W moim odczuciu bilans wyszedł na zero. Szczęście tak samo jak w życiu, tak i w sporcie jest bardzo potrzebne.

Dla Ciebie z racji tego, że byłeś jeszcze w tamtym sezonie zawodnikiem z Tychów, ten półfinał nabiera specjalnego znaczenia?

- Nie wiem, nie myślę w tych kategoriach. Wczoraj byłem tam, dzisiaj jestem tutaj. Okres spędzony w Tychach wspominam bardzo mile. Fajnie będzie znów się pokazać, przed tyską publicznością i to w takich meczach. Na pewno czekają nas bardzo trudne spotkania. Tychy nie przez przypadek wygrały sezon zasadniczy. To bardzo mocny zespół. Nie składamy jednak broni.

Jakieś przypuszczenia jak ten półfinał może wyglądać?

- Nie chcę gdybać. Po prostu wyjdziemy na lód i będziemy walczyć.

Co byś powiedział na kolejną serię siedmiu meczów?

- Biorę w ciemno!

Rozmawiał Maciej Zubek

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Wielkanoc 201 - Starostwo powiatowe

Reklama