Podhale Region

Poniedziałek, 20 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 19 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Hokej. Otwarcie dla tyszan

Reklama

Hokej. Otwarcie dla tyszan

11aaapolgindlakgspodhale111

HOKEJ. Od wyjazdowej porażki 0:4 hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ rozpoczęli półfinałową serię z GKS Tychy. Spotkanie numer dwa, już w niedzielę także na tyskim lodzie.

Kluczem gospodarzy do sukcesu w tym spotkaniu była gra w okresach liczebnych przewagach. Tyszanie w ten właśnie sposób zdobyli każdą z bramek. Nieskuteczni w tym elemencie gry byli za to nowotarżanie.

Pierwsza dwa gole bliźniaczo podobno do siebie. Po strzałach spod linii niebieskiej kolejno Michała Kotlorza w 3 min i Bartłomieja Pociechy w 44 min, odpowiednio Mateusz Bryk i Filip Komorski zmieniali tor lotu krążka tuż przed bramką. W drugim przypadku, nowotarżanie sygnalizowali zagranie zawodnika gospodarzy zbyt wysoko uniesionym kijem, ale arbiter po analizie video nie dostrzegł przekroczenia przepisów. Gole numer trzy i cztery to już bezpośrednie uderzenia z dystansu kolejno Komorskiego (48 min) i Alexa Szczechury (53 min)

Co tyczy się zaś samego przebiegu spotkania to z tercji na tercje przewaga tyszan rosła. Niemniej po 40 minutach wynik końcowy wciąż był sprawą otwartą. W trzeciej już jednak gospodarze przejęli nad meczem całkowita kontrolę. Inaczej być jednak nie mogło bowiem nowotarżanom, którym nie dane było zregenerować się po morderczej ćwierćfinałowej rywalizacji z JKH Jastrzębiem, z każdą minutą sił ubywało.

Od zdecydowanie wyższej porażki „Szarotki” uchronił w tym spotkaniu Przemysław Odrobny, ale i jemu zmęczenie dało we znaki i po czwartej straconej gole poprosił o zmianę.

- Myślę, że stać było nas na lepszy wynik. Szkoda zwłaszcza tej pierwszej tercji, gdzie mieliśmy sporo bramkowych okazji. A potem kary które łapaliśmy, spotęgowały nasze zmęczenie i grający bardzo konsekwentnie gospodarze, zaczęli to wykorzystywać – ocenił kapitan Podhala, Marcin Kolusz.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Bryk (Kotlorz) 3, 2:0 Komorski (Klimenko, Pociecha) 44, 3:0 Komorski (Górny, Ciura) 48, 4:0 Szczechura (Cichy, Klimenko) 53.

Sędziowali: Maciej Pachucki i Włodzimierz Marczuk.

Kary: 10 min - 18 min.

Stan rywalizacji w półfinale: 1:0 dla GKS Tychy.

GKS Tychy: Murray – Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny, Klimenko, Mentiuk, Bagiński – Kotlorz, Rzeszutko, Huovinen, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jachym, Jeziorski, Komorski, Kogut.

Podhale: Odrobny (od 53 min B. Kapica) – Sulka, Samarin, Kolusz, Ogorodnikow, Biezais - Jaśkiewicz, Tomasik, M. Michalski, Zapała, Różański –– K. Kapica, Pichnarcik, Wielkiewicz, Neupauer, Siuty oraz Kondraszow.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama