Podhale Region

Czwartek, 15 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 15 Lis 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Reforma w lidze okręgowej i to już teraz?

Reklama

Reforma w lidze okręgowej i to już teraz?

2111aareformaligaokregowaaa

PIŁKA NOŻNA. Coraz realniejszych kształtów nabiera projekt powołania do życia podhalańsko-limanowskiej ligi okręgowej. W przyszłym tygodniu sprawa ma się definitywnie wyjaśnić. Są szanse, że nowa liga funkcjonować będzie już od sezonu 2018/2019, a najdalej od sezonu 2019/2020.

- Projekt został już zatwierdzony przez zarząd OZPN Nowy Sącz i przedstawiony prezesowi MZPN, który bardzo przychylnie na niego spogląda. W przyszły czwartek zbiera się zarząd MZPN i ma podjąć ostateczną decyzję. Z organizacyjnego punktu widzenia lepiej byłoby gdyby liga ruszyła od przyszłego sezonu, ale są też pewne kwestie które powodują że należałoby tę reformę wdrożyć już teraz – mówi Jan Kowalczyk, prezes Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej i jeden z głównych orędowników tej reformy.

Nową V liga zarządzać miałby wspólnie Podhalański  i Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Liczyłaby ona 14 drużyn, z podziałem – w pierwszym sezonie - 50 na 50 procent. Zwycięzca ligi uzyskiwałby awans do grupy wschodniej IV ligi.

Z drużyn z Podhala prawo gry w sezonie 2018/2019 w lidze okręgowej miałby zespoły: Jarmuty Szczawnica, Huraganu Waksmund, Orkana Raba Wyżna, Wierchów Rabka, Podhala II Nowy Targ, Skalnych Zaskale oraz Zawratu Bukowina Tatrzańska.

- Oczywiście gdy projekt zostanie już zatwierdzony będziemy rozmawiać z poszczególnymi klubami, ale kiedyś już takie rozmowy były i wówczas pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem w naszym środowisku. Nie sądzę żeby teraz coś w tej kwestii się zmieniło – podkreśla Kowalczyk.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama