11aaasasas

HOKEJ. Tatjana Tichohonow, wnuczka twórcy największych sukcesów radzieckiego hokeja Wiktora Tichonowa, będzie odpowiedzialna w sztabie szkoleniowym TatrySki Podhala za analizę video.

34 - letnia Tatjana Tichonow może się pochwalić bardzo bogatym hokejowym CV. Posiada uprawienia trenerskie 5 stopnia uzyskane w Stanach Zjednoczonych, oraz licencje trenerskie z Finlandii i USA. Obecnie poszerza swoją wiedzę studiując na fińskim uniwersytecie Haaga-Helia University of Applied Sciences na kierunku trenera hokejowego wraz z zarządzaniem w sporcie. Jej ostatnim klubem był fiński Vierumäki United, gdzie była asystentem trenera drużyny U20.

- Dołączenie Tatjan do sztabu szkoleniowego „Szarotek” stanowi zwieńczenie budowania zaplecza trenerskiego drużyny Podhala. Do jej obowiązków będzie należało prowadzenie statystyk oraz analiza wideo, co we współczesnym sporcie odgrywa olbrzymią rolę. Dogłębna analiza wideo rywali pozwoli na lepsze zrozumienie gry przeciwnika, a co za tym idzie stosowanie lepszych rozwiązań taktycznych - mówi rzecznik prasowy Podhala, Jerzy Pohrebny.

Ojciec Vasili również był trenerem, który pracował w takich ligach jak NHL, KHL czy Liiga. Z kolei brat Viktor jest obecnie etatowym reprezentantem Rosji i zawodnikiem SKA Sankt Petersburg. Ma za sobą także grę zza oceanem w ligach AHL i NHL jako zawodnik Phoenix Coyotes.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Tatjana dołączyła do nas - mówi trener Podhala Tomek Valtonen - Od 6 tygodni trwały poszukiwania trenera, który będzie uzupełnieniem sztabu szkoleniowego i jej kandydatura okazała się najlepsza. Obecnie studiuje w Vierumäki, a jej praca będzie jednocześnie praktyką w zakresie analizy wideo. Dodatkowo będzie prowadzić statystyki drużyny – podkreśla pierwszy szkoleniowiec „Szarotek”