Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć że pracują dla siebie

Reklama

Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć że pracują dla siebie

11aatomekvaltonene12121

HOKEJ. Tomek Valtonen, trener TatrySki Podhala Nowy Targ ocenia pierwszy etap przygotowań do sezonu 2018/2019.

Jest pan zadowolony z pracy jaką zespół wykonał podczas tych 7 tygodni?

- Tak, choć trudno mi ocenić pierwsze trzy tygodnie, bo jeszcze wtedy z zespołem mnie nie było. Ale czas który spędziliśmy razem został przez chłopaków bardzo solidnie przepracowany. Widać było chęć i zaangażowanie. To najważniejsze.

Udało się nadrobić stracony czas? Mówię o tych 3 tygodniach kiedy zespół przygotowywał się bez trenerów.

- Nie wiem czy to był stracony czas. Z tego co wiem chłopcy też wtedy trenowali bardzo solidnie. Ale na wnioski trzeba poczekać. Wszystko zweryfikuje sezon.

Wyniki badań jakie przeszli zawodnicy są satysfakcjonujące?

- Nie jest źle. 75 procent zawodników myślę że jest gotowa do sezonu. Pozostałe 25 procent musi się solidnie przyłożyć i jeszcze mocniej pracować nad sobą. Co ciekawe tyczy się to głównie młodych zawodników. Ze starszymi nie ma problemu. Widać, że profesjonalnie podchodzą do tych spraw. I to jest troszkę dla mnie niezrozumiałe. Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć, że przecież są na początku swojej kariery i żeby coś w hokeju osiągnąć, to właśnie teraz muszą najmocniej pracować.

24 lipca wznawiacie treningi. 1 sierpnia wychodzicie na lód. Wtedy też zacznie się walka o miejsce w składzie, bo na pewno nie dla wszystkich ono się znajdzie...

- To jest normalne. Mamy przed sobą 8 spotkań sparingowych. Mogę zapewnić, że każdy z zawodników, którzy trenowali do tej pory, dostanie szansę pokazania się na lodzie. Nie wiem czy to będzie 1,2,3 czy 5 meczów sparingowych. Będziemy analizować grę każdego patrząc przez pryzmat dobra zespołu.

Jak liczna będzie kadra zespołu w sezonie?

- Chciałbym mieć do dyspozycji 2 bramkarzy, 8 obrońców i 14 napastników, ale też jeszcze po 1 bramkarzu, napastniku i obrońcy do treningów. Myślę, że to optymalna liczba. Ci którzy nie wywalczą sobie miejsca w składzie, chciałbym aby byli wypożyczeni do innych klubów, gdzie mogliby nabywać doświadczenia i za jakiś czas znów podjąć walkę o miejsce w naszej drużynie.

Zespół wzmocnią obcokrajowcy ?

- Tak jak już wcześniej mówiłem, potrzebujemy jeszcze po jednym klasowym obrońcy i napastniku. Mamy już listę kandydatów. Wiadomo że jesteśmy w okresie transferowym. Na decyzję niektórych zawodników musimy więc czekać. Ale też czekać w nieskończoność nie zamierzamy. Chcę by obcokrajowcy dołączyli do nas już w okresie meczów kontrolnych.

Jeszcze dwa zdania o reprezentacji. Kiedy pierwsze zgrupowanie i pierwsze powołania?

- 20 sierpnia spotykamy się w Katowicach. Będziemy tam przebywać do 23 sierpnia. Powołanych zostanie 30 zawodników. Ich nazwiska podamy w niedługim czasie.

Rozmawiał Maciej Zubek

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama