Podhale Region

Poniedziałek, 10 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Skarb kibica 3 liga. Podhale Nowy Targ

Reklama

Skarb kibica 3 liga. Podhale Nowy Targ

11apodhaleskarbkibica11

PIŁKA NOŻNA. Nowotarżanie sezon 2018/2019 w rozgrywkach grupy IV 3 ligi zainaugurują sobotnim, wyjazdowym meczem z Chełmianką Chełm.

Jak co roku trudno wyrokować na co stać nowotarżan. Zeszły sezon Podhalanie zakończyli na piątym miejscu, będąc jedną z rewelacji rundy wiosennej. Głównego architekta tego wyniku już jednak w zespole nie ma. Trener Janusz Niedźwiedź, bo o nim mowa, przeniósł się Stali Rzeszów, skuszony mocarnymi planami tamtejszych włodarzy.

Poszukiwania jego następcy trwały bardzo długo. W kuluarach przewijały się nazwiska mniej lub bardziej znane w krajowej piłce m.in. Jerzego Cyraka, Daniela Kokosińskiego czy Tomasza Wilmana. Ostatecznie wybór padł na raczej anonimową postać Dariusza Mrózka, który jak dotąd większego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu zespołu seniorskiego nie ma.

Przed byłym asystentem m.in. Franciszka Smudy z Górnika Łęczna, który w zeszłym sezonie uratował przed spadkiem z 3 ligi Stal Bielsko, nie lada wyzwanie. Walka o jak najwyższe miejsce w lidze ma iść w parze z wprowadzaniem do zespołu, młodych, perspektywicznych zawodników. To dość karkołomne zadanie i kto wie czy to nie był właśnie powód tego, że tak długo nie udawał się znaleźć działaczom Podhala szkoleniowca.

Kierunek który obrali działacze Podhala widać doskonale w polityce transferowej. Przeciwnie niż to miało miejsce w latach ubiegłych nie pozyskano nikogo z bogatym - jak na ten poziom – piłkarskim CV. Do zespołu dołączyła na ten moment dwójka zawodników: Marcin Mączka oraz Maciej Tonia, których jednak bardziej należy rozpatrywać w kategoriach uzupełnienia niż wzmocnienia zespołu. Za to po stronie ubytków przede wszystkim trzeba wymienić nazwiska Adriana Ligienzy, wiodącej postaci na wiosnę oraz Sebastiana Świerzbińskiego, który co prawda wiosną grał mniej, ale gdy już wychodził na boisko wnosił konkretną jakość.

Patrząc na ruchy kadrowe trudno oprzeć się wrażeniu, że działaczy Podhala skusiła perspektywa dużych pieniędzy w ramach Pro Junior System, który od tego sezonu Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy wprowadził na ten szczebel.

System przyznaje punkty za występy młodzieżowców i wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom są przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku w meczach ligowych  i reprezentacyjnych. Do podziału – dla najlepszych w tej klasyfikacji pierwszych czterech drużyn - czeka 1 milion złotych. Zwycięzca zagarnie 400 tys, a kolejne trzy zespoły odpowiednio 300, 200 i 100 tys. Jest jednak warunek sportowy. Trzeba w lidze się utrzymać. Spadkowicze nie będą brani pod uwagę w klasyfikacji PJS.

- Jesteśmy dobrej myśli przed zbliżającym się sezonem. Mam nadzieję że dostarczymy sobie i przede wszystkim naszym kibicom wiele radości. Zmienił się co prawda trener, ale jego filozofia i model gry zbliżony jest do tego jak graliśmy wiosną, a który bardzo nam odpowiadał i co najważniejsze przynosił efekty. Dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Siłą naszą jest przede wszystkim monolit. Większość zawodników z zeszłego sezonu została. Doszło kilku młodych, ambitnych chłopaków. Ważne by dobrze wejść w sezon. I na razie tylko o tym myślimy – podkreśla kapitan zespołu, Michał Nawrot.

NKP PODHALE NOWY TARG.

Adres: 34-400 Nowy Targ, ul. Kolejowa 161. Tel: 18 266 52 30. Oficjalna strona: www.nkp.podhale.pl. Rok założenia: 2009. Barwy: czerwono – niebiesko – żółte. Pojemność stadionu: 900 miejsc siedzących. Prezes: Andrzej Podgórski. Wiceprezesi:  Aleksander Bukański, Michał Rubiś. Kierownik drużyny: Arkadiusz Marczyk. Kierownik techniczny: Jan Buczek. Trener: Dariusz Mrózek. II trener: Marcin Zubek. Trener bramkarzy: Mateusz Wójcik. Fizjoterapeuta. Artur Pustułka.

Bramkarze:

Eryk Niemira 12.11.1997
Szymon Kudła 21.01.2001
Mateusz Szukała 24.03.1998

Obrońcy

Daniel Barbus 10.02.1996
Michał Bedronka 22.02.1993
Błażej Cyfert 3.02.1993
Peter Drobnak 29.09.1992
Dawid Dynarek 09.03.1989
Arkadiusz Lewiński 18.08.1990
Jan Łukaszczyk 15.12.2000
Marcin Mączka 3.01.1998
Maciej Tonia 24.02.1999

Pomocnicy

Eryk Borczyński 10.08.1998
Wojciech Kobylarczyk 6.04.2000
Marek Mizia 06.04.1992
Michał Nawrot 9.08.1990
Marcin Przybylski 22.10.1995

Napastnicy

Sebastian Dziedzic 10.07.1993
Damian Mrówka 5.02.1997
Artur Pląskowski 14.12.1993
Jarosław Potoniec 29.04.1996

Przybyli: Marcin Mączka – Stal Bielsko Biała, Maciej Tonia – Stadion Śląski, Wojciech Kobylarczyk, Jan Łukaszczyk – z rezerw, Jarosław Potoniec – powrót z wypożyczenia dla do Lubania Maniowy,

Ubyli: Mikołaj Gorzelański, Daniel Bałos, Szymon Kuźma, Adrian Ligienza, Przemysław Piwowarczyk, Sebastian Świerzbiński, Konrad Buć.

PRZEWIDYWANA „11”

SZUKAŁA – DROBNAK, LEWIŃSKI, CYFERT, BARBUS – MIZIA, NAWROT, DYNAREK, KOBYLARCZYK, PRZYBYLSKI - PLĄSKOWSKI,

LIDER ZESPOŁU

Michał Nawrot - to będzie jego 3 sezon w barwach Podhala. Z każdym kolejnym był coraz ważniejszą postacią w drużynie. Dziś trudno sobie już bez niego wyobrazić zespół z Nowego Targu. Wreszcie gra na miarę swoich możliwości. Fakt że został jego kapitanem, świadczy o zaufaniu jakie zdobył sobie wśród kolegów. Kreator gry. Doskonały wykonawca stałych fragmentów.

KANDYDAT NA ODKRYCIE SEZONU

Wojciech Kobylarczyk - największy przegrany kadencji trenera Niedźwiedzia. Teraz rozpoczyna nowy rozdział i patrząc na to jak poczynał sobie w meczach sparingowych, może to być dla niego sezon przełomowy. Ma za sobą epizod w reprezentacji Polski do lat 5 i testy w drużynach młodzieżowych klubu Bayer Leverkusen.

TERMINARZ SPOTKAŃ W RUNDZIE JESIENNEJ

11 sierpnia Chełmianka Chełm – NKP Podhale
15 sierpnia Wisła Sandomierz – NKP Podhale
18 sierpnia NKP Podhale – Wólczanka Wola Rzędzińska
25 sierpnia Wiślanie Jaśkowice – NKP Podhale
29 sierpnia NKP Podhale – Orlęta Radzyń Podlaski
1 września Avia Świdnik – NKP Podhale
8 września NKP Podhale – Soła Oświęcim
15 września Spartakus – NKP Podhale
22 września NKP Podhale – Podlasie Biała Podlaska
29 września Wisław Puławy – NKP Podhale
6 października NKP Podhale – Czarni Połaniec
14 października Hutnik Nowa Huta NKP Podhale
20 października NKP Podhale – Sokół Sieniawa
28 października Stal Kraśnik – NKP Podhale
3 listopad NKP Podhale – Motor Lublin
10 listopad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – NKP Podhale
17 listopad NKP Podhale – Stal Rzeszów

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama