Podhale Region

Sobota, 18 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Sie 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Piłka nożna. Skarb Kibica V liga. Jarmuta, Huragan Wierchy

Reklama

Piłka nożna. Skarb Kibica V liga. Jarmuta, Huragan Wierchy

111aaa5ligakarb121

PIŁKA NOŻNA. W weekend rusza sezon w rozgrywkach ligi okręgowej. W stawce 16 drużyn jest 3 naszych reprezentantów.

Dla zespołu Jarmuty Szczawnica będzie to piąty z rzędu sezon na tym szczeblu. W zeszłym celem był awans i niewiele zabrakło by udało się go zrealizować. Tym razem aspiracje szczawniczan nie są aż tak wysokie. Doszło do sporych roszad w składzie.

- Zmieniła się filozofia klubu – mówi trener Jacek Pietrzak - Kadra będzie szczuplejsza ale w moim odczuciu równie mocna lub nawet mocniejsza niż w ostatniej rundzie. Na pewno przyjście Krzyśka Czubiaka daje naszej obronie spokój i doświadczenie. Do naszej bramki po 3 letniej przerwie wraca Jakub Bobak postać dobrze znana naszym kibicom. Do ataku dołączy Jasiek Zieliński . W tej rundzie chcemy grać o jak najwyższe miejsce. Jeśli tylko ominą nas kontuzje to jestem przekonany ze będziemy w stanie walczyć z każdym o zwycięstwo – przekonuje Pietrzak.

Lekką kosmetykę przeszedł Huragan Waksmund. Ubył jedynie Bartłomiej Handzel, ale też kilku zawodników z różnych względów jesienią nie zawsze będzie do dyspozycji trenera Marcina Zubka. Nową twarzą w zespole jest Przemysław Luberda, który bardzo obiecująco wyglądał w meczach sparingowych. Waksmundzianie nie ukrywają że chcieliby odgrywać już większą rolę niż w poprzednich latach.

- Budujemy ta drużynę z pełną świadomością razem z zarządem klubu od kilku lat. Moim celem nie jest budowa zespołu tylko po to by osiągnąć określony wynik – zaznacza trener Marcin Zubek - Ostatni czas jest dla nas czasem, stabilizacji, czyli utrzymania kadry zawodników i uzupełnienie tylko ewentualnych braków kadrowych. Na starcie ligi mamy jednak kilka problemów z kontuzjami borykają się Mroszczak Robert oraz Bednarczyk Marcin a w późniejszym etapie dopiero dołącza do nas Wietrzyk Bernard i Wróbel Łukasz ale jestem pewny że sobie z tym poradzimy. Ważne by wrócili jak najszybciej do zdrowia. Wracając do tematu naszych aspiracji. Osobiście uważam że zawsze trzeba grać o zwycięstwo w każdym spotkaniu ale nie za cenę ściągnięcia zawodników z bogatym CV by grali kosztem młodych wychowanków, tylko po to, by zająć wyższe miejsce w tabeli. Tak więc naszym celem jest to by na bazie tego co mamy stworzyć zespół który będzie bardzo dobrze zorganizowany, który będzie grał w piłkę i w którym zawodnicy będą się rozwijać, bo to na tym poziome rozrywkowym jest najważniejsze. Mam w Waksmundzie grupę młodych ambitnych ludzi którzy nie patrzą tylko na pieniądze, którzy tworzą ciekawy zespół który ostatnio ma małe problemy, ale ciężko pracuje na to, by moment by powalczyć o coś więcej przyszedł jak najszybciej – dodaje trener Huraganu.

Najwyżej z naszych reprezentantów mierzy... beniaminek z Rabki Zdroju. Wierchy latem przeszły istną rewolucję kadrową. W drużynie zostało jedynie 4 zawodników ze składu który w zeszłym sezonie wygrał rozgrywki podhalańskiej A klasy. W walce o awans do IV ligi ma pomóc zaciąg krakowski na czele z trenerem Markiem Holocherem. Prawdziwym hitem transferowym miało być pozyskanie dwóch Brazylijczyków, ale na razie klub nie doszedł do porozumienia z agentką zawodników.

-Ambitne cele jakie mają działacze z Rabki poniekąd wymusiły te wszystkie decyzje personalne. Zawodnicy których pozyskaliśmy w mojej ocenie mają na tyle wysokie umiejętności by decydować o obliczu tego zespołu i być jego wiodącymi postaciami. Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko– przekonuje trener Marek Holocher, który przyznaje że czasu na przygotowania było stanowczo za mało: -Na pewno przy tak dużych roszadach przydałoby się nam jeszcze kilka dodatkowych dni na spokojny trening. Nic jednak nie zrobimy. Nie mamy wpływu na terminarz. Tak jak mówię, mamy na tyle dobry jakościowo zespół, w składzie z doświadczonymi zawodnikami, że powinniśmy sobie poradzić a jestem przekonany, że meczu na mecz będziemy się prezentować coraz lepiej– dodaje opiekun rabczan.

Jarmuta Szczawnica

Adres: Szczawnica, ul. Szaleya 54. Prezes: Ireneusz Hamerski. Kierownicy drużyn: Grzegorz Borucki, Jacek Śliwiński. Trener: Jacek Pietrzak.

Bramkarze: Wiesław Olchawa (74), Jakub Bobak (86)

Obrońcy: Łukasz Ojrzanowski (85), Marcin Bobak (95) , Mateusz Dyląg (84) , Krzysztof Czubiak (87), Krystian Błażusiak (99), Kamil Jasiurkowski (98)

Pomocnicy: Miłosz Kozielec (96), Mateusz Mlak (96) , Kamil Kuziel (94), Dawid Ciesielka (98), Grzegorz Gołdyn (98), Jacek Pietrzak (89), Łukasz Wiercioch (86), Łukasz Janc (99)

Napastnicy: Wojciech Wiercioch (93), Jan Zieliński (91)

Przybyli: Bobak (Dunajec Nowy Sącz), Czubiak (Lubań Maniowy), Zieliński (Barciczanka)

W trakcie załatwiania: Hubert Wardęga (Orkan Szczyrzyc)

Odeszli: Rafał Augustyn , Damian Skórnóg , Adam Tumidaj , Mateusz Borzęcki , Wojciech Zelek.

Huragan Waksmund

Adres: Waksmund ul. Nowotarska 212. Prezes: Krzysztof Wajsak. Kierownik drużyny: Łukasz Rogal. Trener: Marcin Zubek.

Bramkarze: Grzegorz Byrnas (92), Mateusz Cyrwus (95).

Obrońcy: Jakub Mroszczak (95), Bartłomiej Mroszczak (93), Bernard Wietrzyk (96), Łukasz Wróbel (96), Szymon Waksmundzki (97), Jan Waksmundzki (2001), Jakub Waksmundzki (94), Przemysław Luberda (99)

Pomocnicy: Adam Mozdyniewicz (96), Radosław Antolak (95) Dawid Antolak (93) Marcin Bednarczyk (94), Marcin Budziak (98), Dawid Duda (97), Zubek Kacper (97), Robert Mroszczak (95), Tomasz Ligęza (2000)

Napastnicy: Szczepan Waksmundzki (2000), Szymon Kolasa (94), Krystian Dudek (93), Bartłomiej Wójciak (96)

Przybyli: Przemysław Luberda (Puszcza Niepołomice), Marcin Budziak (Lepietnica Klikuszowa) Bartłomiej Mroszczak (wznowił treningi)

Ubyli: Bartłomiej Handzel – nie wznowił treningów

Wierchy Rabka

Adres: Rabka Zdrój, ul. Jana Pawła II 57, Prezes: Jan Świder. Wiceprezes: Piotr Jędruś. Kierownik: Jakub Kurek. Trener: Marek Holocher

Bramkarze: Piotr Gogola (83), Piotr Bednarczyk

Obrońcy: Bartłomiej Kocik (97), Artur Olszanicki (95), Mateusz Zdun (85), Marek Czyszczoń (97), Kamil Wróbel (97)

Pomocnicy: Paweł Świder (92), Tymoteusz Hodźko (98), Tomasz Ciećko (98), Karol Jurzec (2000), Rafał Kościelniak (98), Dawid Masłowski (98).

Napastnicy: Kamil Lupa (93)

Przybyli: Bednarczyk – Szarotka Rokiciny Podhalański, Kocik (Beskid Tokarnia), Ciećko, Hodźko (Tempo Rzeszotary), Olszanicki, (Pcimianka Pcim) Masłowski, Kościelniak (obaj Dalin Myślenice), Zdun (Zagórzanka)

Ubyli: Traczyk, Zając, Sularz – nie wznowili treningów, D. Świder, Wójciak – Naroże Juszczyn, Pachabut (Czarni Czarny Dunajec).

W trakcie załatwiania: Niverton Cajetano Da Sliva, Joao Marcos Lima Macedo – Brazylia.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama