Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Wygrana na początek

Reklama

Wygrana na początek

11aapodhmichalowve1111

HOKEJ. Od wyjazdowej wygranej nad pierwszoligowym słowackim zespołem Dukla Michalovce, hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ rozpoczęli serię meczów sparingowych w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019.

To też był oficjalny debiut w roli szkoleniowca „Szarotek” Tomka Valtonena.

Po pierwszej tercji nowotarżanie prowadzili 1:0 po trafieniu Rafała Dutki. W drugiej odsłonie „Szarotki” podwyższyły na 2:0 a na listę strzelców wpisał się Łukasz Siuty. Pod koniec tej odsłony karą meczu za zranienie przeciwnika ukarany został Bartłomiej Neupauer. Grając liczebnym osłabieniu nowotarżanie parę chwil później stracili gola.

W trzeciej tercji to znów Podhalanie pierwsi cieszyli się z bramki. Tym razem autorstwa Patryka Wajdy. Potem jednak dwukrotnie to gospodarze trafiali do nowotarskiej bramki i zrobiło się 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Podhala a konkretnie do Krzysztofa Zapały, którego gola dał Podhalu zwycięstwo.

- Jestem zadowolony i z wyniku, ale i z postawy chłopaków. Realizowali założenia taktyczne. Te elementy nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie na treningach bardzo dobrze nam wychodziły. Chłopcy bardzo ambitnie podeszli do tego spotkania. Zwycięstwo okupiliśmy kilkoma siniakami, ale taki jest hokej. Graliśmy naprawdę z dobrym zespołem – podkreśla Valtonen.

W drużynie Podhala brakowało kontuzjowanych bądź chorych Kamila Kapicy, Błażeja Kapicy, Kacpra Guzika i Marcina Kolusza. Wystąpiła natomiast trójka testowanych zawodników: Łotysze Miks Lipsbergs i Edgar Dikis oraz Fin Eetu Moksunen.

- Wszyscy pokazali się naprawę z dobrej strony. Szczególnie Moksunen. Miał o  tyle łatwiej, że jest z nami dłużej. Mik i Edgar brali udział jedynie dwóch treningach i potrzebują czasu by zaaklimatyzować się w zespole. Na pewno będziemy im przyglądać się im w kolejnych meczach – podkreślił Valtonen.

Kolejne spotkanie sparingowe Podhale zagra we wtorek we własnej hali z węgierskim zespołem Fehervar AV 19.

Dukla Michalovce – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (0:1, 1:1, 2:2). Karne: 3:1

Bramki dla Podhala: Dutka, Siuty, Wajda, Zapała.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Moksunen, Lipsbergs, Zapała, Gruszka – Dikis, Wajda, Siuty, Neupauer, M. Michalski – Mrugała, Dutka, Różański, Dziubński, Wielkiewicz – Wojdyła, Wsół, Dobrzyński, D. Kapica, Podlipni.

fot. Anna Dziurdzik

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama