Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Tenis I liga.W odmłodzonym składzie

Reklama

Tenis I liga.W odmłodzonym składzie

111aagorcelublin122121

TENIS STOŁOWY. Pierwsze dwa mecze sezonu 2018/2019 w rozgrywkach grupy południowej I ligi mają za sobą pingpongistki Gorców Nowy Targ. Bilans tych potyczek wypadł remisowo.

W porównaniu z ubiegłym sezonem jest kilka istotnych zmian w zespole. Karierę – w związku z rychłymi narodzinami dzieci - zawiesiły Paulina Pęksa i Izabela Godlewska. Teraz pierwszoplanowe role w zespole mają więc teraz pełnić Zuzanna Kowalczyk oraz Aleksandra Garb, a skład uzupełniają młodziutkie: Kamila Małysiak oraz Anna Cyrwus.

Nowotarżanki sezon zaczęły od wyjazdowej przegranej 3:7 z Bronowianką Kraków. Zaczęło się nieźle, bo po pierwszym rzucie gier singlowych był remis 2:2. Jednak przegrane przez Gorce oba deble przechyliły szalę na korzyść krakowianek. Po punkcie w tym spotkaniu dla Gorców zdobyły Kowalczyk, Garb oraz Cyrwus.

Przegraną w Krakowie, nowotarżanki powetowały sobie w starciu z Sygnałem Lublin. Mecz – wyjątkowo – rozegrano w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Klikuszowej. Gorce wygrały to starcie gładko, 8:2.

GALERIA Z MECZU

Już 4 wygrane pierwsze gry singlowe dały jasno do zrozumienia, kto w tym spotkaniu będzie rozdawał „karty”.  Zgodnie z planem komplet punktów wywalczył duet Kowalczyk-Garb.2 punkty dołożyła Cyrwus, a 1 Małysiak. 

- Zmiany jakie nastąpiły w drużynie, powodowały że mieliśmy trochę obaw o te pierwsze mecze, a ten przegrany pojedynek w Krakowie jeszcze to uczucie spotęgował. Na szczęcie dziewczyny świetnie zareagowały i z drużyną z Lublina, która wydaje mi się że jest na zbliżonym poziomie, zagrały naprawdę świetnie. Wygrały pewnie i to ważne, bo na pewno doda im wiary we własne umiejętności. Przed nami trudny sezon. Celem jest utrzymanie. Będzie o to z pewnością trudniej bez Izy i Pauliny, ale ta czwórka dziewczyn którą dysponujemy, ma na tyle potencjał by sobie to utrzymanie zapewnić – uważa trener Gorców, Tomasz Klag.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama