11aaebry2019121212

UNIHOKEJ. Już w pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu rozgrywek o Mistrzostwo Polski Seniorek doszło do derbów Nowego Targu. MMKS Podhale mierzyło się z drużyną Górali. Pod tą drugą nazwą od tego sezonu grają podopieczne Jacka Michalskiego. Ostatecznie górą z obu meczów wyszło Podhale.

Pierwsze spotkanie wyrównane i zacięte do ostatnich jego sekund. Po 50 minutach był remis 2:2 Wtedy karę  w dosyć kontorwersyjnych okolicznościach -  złapała jedna z zawodniczek Górali, co rywalki za sprawą swojej liderki, Dominiki Buczek wykorzystały.

Definitywnie losy meczu rozstrzygnęło samobójcze trafienie jednej z zawodniczek Górali na 52 sekundy przed syrena końcową.

W drugim meczu, do jego połowy, również zapowiadało się, że ze wskazaniem zwycięzcy trzeba się wstrzymać do samego końca. Sugerował też to wynik remisowy 2:2.

Tymczasem między 33, a 35 minutą Podhale przeprowadziło szturm na bramkę rywalek, który przeniósł mu 3 gole. Warto odnotować, że bramki numer 4 i 5 dzieliło ledwie 5 (!) sekund.

Kiedy 21 sekund przed końcem drugiej tercji piłeczka po raz szósty znalazła się w bramce Góralek, stało się jasne, że zwycięzca tego meczu będzie ten sam co dzień wcześniej.

Trzecia tercja była już tylko tego potwierdzeniem. Podhale kolejnymi trzema trafieniami postawiło pieczęć na swojej wygranej. Góralki odpowiedziały tylko jednym golem.

- Myślę, ze w obu meczach zagraliśmy na podobnym poziomie, z tymże w tym drugim spotkaniu już dały o sobie znać lepsze predyspozycje fizyczno-motoryczne młodych dziewczyn z Podhala. My jesteśmy cały czas na etapie budowy zespołu. Trudno oczekiwać jakiś nadzwyczajnych efektów, skoro naszym treningiem są mecze – ocenił trener Górali, Jacek Michalski.

- Liczyłem się z tym że te pierwsze mecze sezonu będą dla nas trudne. Troszkę zmieniliśmy w tym roku przygotowania, skorygowaliśmy też poszczególne formacje. A wiadomo każda zmiana wymaga czasu. Tym bardziej cieszą zwycięstwa – powiedział trener Podhala, Arkadiusz Pysz

I MECZ

MMKS Podhale – Górale Nowy Targ 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Bramki: 0:1 samobójcza 17, 1:1 Buczek 38, 1:2 Rokicka 44, 2:2 Timek 45, 3:2 Buczek 50, 4:2 samobójcza 60.

II MECZ

MMKS  Podhale – Górale 9:2 (1:0, 5:1, 3:1)

Bramki: 1:0 Kłak 12, 1:1 Kubowicz 28, 2:1 Buczek 28, 3:1 Timek 33, 4:1 Timek 35,5:1 Osmala 35, 6:1 Florczak 40, 7:1 Fryźlewicz 45, 8:1 Kłak 47, 8:2 M. Krzystyniak 53, 9:2 Fryźlewicz 53,

Podhale: Młynarczyk – Florczak, Kłak, M. Mamak, Fryźlewicz, Kowalczyk, Krzystyniak, Pysz, E. Mamak, Gajewska, Buczek, Pudzisz, Majerczak, Osmala, Hobot.

Górale: Jachymiak – Grynia, Lech, Sarna Pohrebny, Pazdro, Dunaj, M. Krzystyniak, Węgrzyn, Rokicka, Panek, Białoń.