111aaryysokol1111

PIŁKA NOŻNA. Kolejne dwa mecze w rozgrywkach grupy południowej I ligi mają za sobą piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska. Najpierw w środku tygodnia przegrały 2:3 wyjazdowe spotkanie  z Rolnikiem Głogówek, a dzisiaj już w roli gospodarza na boisku w Nowym Targ zremisowały 1:1 z drużyną Sokoła Kolbuszowa.

 Przegrany mecz w Głogówku zostawił po sobie olbrzymi niedosyt. Nie dość, że decydującego gola Rysy straciły z rzutu wolnego, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, to jeszcze w całym spotkaniu seryjnie marnowały doskonałe sytuacje.

- Powiedzieć, że to były stu procentowe okazje, to tak jakby nic nie powiedzieć. 5 razy nie trafialiśmy do pustej bramki. Takie rzeczy zawsze się mszczą i przekonaliśmy się o tym na własnej skórze – podkreśla trener Rysów, Paweł Podczerwiński.

W starciu z niżej notowanym Sokołem, kluczowym momentem była sytuacja z 35 minuty, kiedy Brygida Solawa zobaczyła drugą żółtą i w konsekwencji tego czerwoną kartkę.

Mimo liczebnego osłabienia bukowianki jeszcze przed przerwą objęły prowadzenie, po kapitalnej indywidualnej akcji Klaudii Maciążki, która mimo asysty 5 (!) zawodniczek Sokoła, przedarła się pod pole karne i z 16 oddała skuteczny strzał.

Po przerwie granie jedną mniej dało się we znaki bukowiankom, które z każdą minutą traciły siły. Skutkiem tego był stracony gol na 1:1. A mogło być gorzej, bowiem w samej końcówce od utraty drugiego gola Rysy uratowała poprzeczka.

GALERIA Z MECZU

- Drugi mecz rozdajemy prezenty. Tym razem była nią czerwona kartka. Potem, walczyliśmy na tyle ile pozwoliło nam zdrowie. Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie, bo ono było dzisiaj na wysokim poziomie. Szanujemy punkt – ocenił Podczerwiński.

Rolnik Głogówek Rysy Bukowina Tatrzańska 3:2 (1:1)

Bramki dla Rysów: Solawa 36, Maciążka 62

Rysy: Socha – Nowobilska, Szostak, Jurkowska – Solawa, Łagowska, Kokośkowa (60 Kornaś), Misiura, Dulak, Gawlak - Maciążka.

Rysy – Sokół Kolbuszowa 1:1 (1:0)

Bramki dla Rysów: Maciążka 38

Rysy: Dulak – Nowobilska, Szostak, Jurkowska – Solawa, Łagowska (75 Kulpa), Pisowicz, Misiura, Wlaźlak (65 Kornaś), Gawlak - Maciążka.