Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Hokej. Co z tą skutecznością?

Reklama

Hokej. Co z tą skutecznością?

111podhaleopoel1111

HOKEJ. Drugie spotkanie z rzędu spotkanie za 2 punkty wygrali w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi, gracze TatrySki Podhala Nowy Targ. Po wtorkowej wygranej na własnym lodzie w rzutach karnych nad Unią Oświęcim, dzisiaj „Szarotki” pokonały po dogrywce 3:2 w Opolu Orlika.

Orlik Opole – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1 d. 0:1)

Bramki: 1:0 Stiepanov (Gołowin, Jełakow) 11, 1:1 Tolvanen (Neupauer, Dziubiński) 13, 2:1 Przygodzki (Trandin) 38, 2:2 Różański (Michalski, Worwa) 45, 2:3 Dziubiński (Tolvanen, Odrobny) 61.

Sędziował Michał Baca z Oświęcimia. Kary: 14 – 6 min.

Orlik: Tolonen – Wojdyła, Kostek, Przygodzki, Szydło, Trandin – Bychawski, Gawlik, Valkov,Yelakov, Golovin – Stiepanov, Sznotla, Gorzycki, Svitac, Rzekonowski oraz Obrał, Skrodziuk.

Podhale: Odrobny – Wajda, Tolvanen, Sammalmaa, Zapała, Koski – Jaśkiewicz, Moksunen, Michalski, Dziubiński, Guzik – Dutka, K. Kapica, Worwa, Neupauer, Wielkiewicz oraz Wsół, Słowakiewicz, Siuty, Różański, Liikanen.

Pierwsza tercja – która z powodu uszkodzenia pleksy – została przerwana na kilkanaście minut, zakończyła się remisem 1:1. Pierwsi z gola w 11 min cieszyli się gospodarze wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Do bramki „Szarotek” trafił Rosjanin Stefan Stiepanov. Po równo dwóch minutach – w takich samych okolicznościach – wyrównał strzałem z linii niebieskiej Jona Tolvanen. Jeżeli chodzi o inne sytuacje bramkowe w tej części gry, to więcej mieli ich opolanie, ale kolejny raz świetnie w bramce Podhala spisywał się Przemysław Odrobny.

Druga tercja to już wyraźna dominacja Podhala, co też dużej mierze wynikało z kolejnych kar jakie łapali gospodarze. Nowotarżanie swojej przewagi nie potrafili jednak udokumentować golem. Najbliższy jego zdobycia był Patryk Wajda, po którego strzale krążek trafił w słupek. W innych sytuacjach zaporą nie do przebycia był dla nowotarżan fiński bramkarz opolan Toumas Tolonen. Za nieskuteczność „Szarotki” zostały skarcone w 38 min kiedy grający w liczebnym osłabieniu opolanie odzyskali prowadzenie za sprawą indywidualnej akcji Martina Przygodzkiego.

W trzeciej tercji, Podhalu szybko udało się doprowadzić ponownie do remisu. W zamieszaniu pod bramką Orlika najprzytomniej zachował się Jarosław Różański. Wydawało się, ze nowotarżanie pójdą za ciosem, ale w kolejnych minutach to bramkarz „Szarotek” miał zdecydowanie więcej pracy. Odrobny nie dał się pokonać i w efekcie po 60 minutach wynik był remisowy 2:2. Dogrywkę Podhale zaczęło w liczebnej przewadze i po 62 sekundach Krystian Dziubiński dał nowotarżanom zwycięstwo.

- Bardzo słabe spotkanie, szczególnie pierwsze dwie tercje. W trzeciej było trochę lepiej, ale ogólna ocena tego meczu w naszym wykonaniu na pewno nie może być dobra. Oczywiście skuteczność to jeden z naszych największych aktualnie problemów – przyznał trener Podhala, Tomek Valtonen.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama