Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Piłka nożna V liga. Pewne wygrane Wierchów i Jarmuty

Piłka nożna V liga. Pewne wygrane Wierchów i Jarmuty

1111jarmutaluzna121212

PIŁKA NOŻNA. To była bardzo udana niedziela dla piłkarzy Wierchów Rabka i Jarmuty Szczawnica. Oba te zespoły wygrały swoje mecze rozegrane w ramach kolejnej serii spotkań ligi okręgowej. Wygrana Wierchów nad Rupniowem była szóstą ich wygraną w szóstym meczu na własnym boisku.

Wierchy Rabka – LKS Rupniów 7:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Ciećko 4, 2:0 Lupa 38, 3:0 Macedo 40, 4:0 Ciećko 49, 5:0 Lupa 59, 6:0 Kościelniak 82 karny, 6:1 Kuc 89, 7:1 Chodźko 90.

Wierchy: Gogola – Zdun (46 Masłowski), Jurzec (68 Cajetano), Wróbel, Burtan - Chodźko, Olszanicki, Ciećko, Lupa (75 Czyszczoń), Kościelniak – Macedo (60 Czarnota)

Rupinów: Ciura (46 Adamczyk) – Kita ŻK, Lis, Mrózek, Nowak, M. Nowak, Piwowarczyk, Smoroński, Węgrzynowicz, Wojtas (46 Kuc) – Czaja

Sędziował Kamil Grądalski z Gorlic. Widzów: 150

Od początku spotkania zaznaczyła się bardzo wyraźna przewaga gospodarzy, którzy zaczęli stwarzać sobie sytuację za sytuacją. W pierwszej połowie trzy z nich zakończyły się golami.

Wynik meczu w 4 min otworzył precyzyjnym strzałem z dystansu Ciećko. W 38 min z kolei Lupa odebrał piłkę jednemu z rywali, padł w pole karne i trafił w dalszy róg bramki gości. W 40 min kolejny raz Ciećko przedarł się przez defensywę Rupniowa, odegrał piłkę na 3 metr przed bramkę do Macedo, a Brazylijczyk zachował zimną krew i z bliska dopełnił formalności.

Po przerwie gospodarze kontynuowali dzieło zniszczenia rywala. W 49 min ponownie we znaki defensywie przyjezdnych dał się Ciećko, który po indywidualne akcji zdobył drugiego swojego gola. W 59 min także drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Lupa, finalizując z 17 metrów kapitalną akcję Macedo. W 82 min po zagraniu ręką jednego z zawodników Rupniowa na 6:0 podwyższył z rzutu karnego Kościelniak. W 89 min honorowe trafienie za sprawa Kuca zaliczyli przyjezdni ale minutę później Chodźko po solowym rajdzie przypieczętował zwycięstwo Wierchów.

LKS Łużna – Jarmuta Szczawnica 1:4 (1:1)

Bramki dla Jarmuty: J. Pietrzak 15, 82, Ojrzanowski 65, Zieliński 72,

Jarmuta: Olchawa – Ojrzanowski, Dyląg, Mlak, Bobak – Gołdyn, Kuziel, Zieliński, Trybała (46 Kozielec), Pietrzak – Urban.

Jarmuta w 10 minucie pierwsza straciła gola. Odpowiedź była jednak szybka. W 15 min wyrównał strzałem z dystansu Pietrzak. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie bramki zdobywali już tylko szczawniczanie. W 65 min po rzucie rożnym, najprzytomniej w zamieszaniu pod bramką gospodarzy zachował się Ojrzanowski. W 72 min po błędzie bramkarza Łużnej, gola zdobył Zieliński, a wynik meczu ustalił Pietrzak, który po dograniu od Ojrzanowskiego, przelobował golkipera rywali.

- Trudne spotkanie nie tyle ze względu na umiejętności gospodarzy, ale na boisko, które nie uławiało gry. Trochę nam zeszło zanim przyzwyczailiśmy się do tych warunków, ale w drugiej połowie już swoją dominacje w tym meczu potwierdziliśmy golami. Z ilości sytuacji jakie mieliśmy, powinno być ich więcej niż trzy – ocenił grający trener Jarmuty i autor dwóch bramek w tym meczu Jacek Pietrzak