IMG 7843

PIŁKA NOŻNA. Festiwal strzelecki urządzili sobie w swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze Podhala Nowy Targ. Na własnym boisku nowotarżanie w rzadko spotykanych w meczach piłki nożnej rozmiarach (10:1) pokonali czwarto ligową Pcimiankę Pcim.

Co ciekawe to goście zdobyli pierwszego w tym meczu gola. W 4 min z najbliższej odległości do bramki Podhala trafił jeden z trzech czarnoskórych zawodników Pcimianki.  To jednak tylko podrażniło gospodarzy, których napór z rósł z każdą kolejną minutą, co błyskawicznie znalazło przełożenie na wynik.

W pierwszej połowie nowotarżanie zdobyli pięć goli. W głównej roli wystąpił duet napastników: Jarosław Potoniec – Artur Pląskowski. Pierwszy dwukrotnie wykorzystał indywidualne błędy najpierw bramkarza, a potem obrońcy Pcimianki. Z kolei Pląskowski najpierw sam wpisał się na listę strzelców – głową po rzucie rożnym – a potem wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Dawida Dynarka. Wynik do przerwy ustalił w 45 min Lukas Hruska, finalizując podanie bardzo aktywnego w całym spotkaniu Marka Mizi.

IMG 7822

Po przerwie Podhalanie kontynuowali dzieło zniszczenia przeciwnika i dołożyli kolejnych pięć goli.  Hat-tricka skompletował Pląskowski. Dwa gole zapisał na swoim koncie Marcin Przybylski, którego z powodu żółtych kartek zabraknie w meczu inaugurującym rundę wiosenną. Swoją bramkę zdobył też ten, który z przekroju całego meczu bardzo na nią zasłużył – Marek Mizia.

- Ostatni mecz sparingowy spełnił nasz oczekiwania. Specjalnie tak ustawiliśmy harmonogram meczów kontrolnych by na koniec spotkać się ze słabszym przeciwnikiem i by zawodnicy trochę postrzelali, nabrali pewności siebie – mówi trener Podhala, Dariusz Mrózek – Wynik cieszy, ale też trochę w końcówce zabrakło nam determinacji do tego by tych goli jeszcze zdobyć więcej. Nie ukrywam, że zmartwił mnie też początek tego spotkania. Nie było płynności w naszej grze, stąd szybko straciliśmy gola. Z czasem łapaliśmy swój rytm, akcje zaczęły się zazębiać i już wyglądało to dobrze. Pracować wciąż jednak mamy nad czym – dodał opiekun Podhala.

IMG 7891

Sprawdziły się też nasze informacje sprzed kilku dniu. W dzisiejszym meczu w składzie nowotarżan zadebiutował Słowak Martin Baran.31 letni doświadczony obrońca już oficjalnie związał się kontraktem z Podhalem do końca bieżącego sezonu.

- Takie zawodnika szukaliśmy. Liczę że Martin będzie bardzo dużym wzmocnieniem naszego zespołu i stanie się jednym z liderów - przekonuje Mrózek.

NKP Podhale Nowy Targ – Pcimianka Pcim 10:1 (5:1)

Bramki dla Podhala: Pląskowski 6, 65,70, Potoniec 32, 36, Przybylski 66,71, Dynarek 34 karny, Hruszka 45, Mizia 57.

Podhale: Szukała – Drobnak, Baran (75 Bedronka), Bedronka (46 Mączka), Tonia (46 Barbus) - Dynarek(75 Lewiński), Lewiński (46 Mianowany), Hruska (75 Tonia), Mizia - Pląskowski, Potoniec (46 Przybylski).