uihokejpolfinaly

UNIHOKEJ. Obie nowotarskie męskie drużyny unihokejowe spełniły swój obowiązek jakim była awans do półfinału. Zarówno Górale jak i Szarotka sprawę załatwiły w dwóch meczach.

Broniący tytułu Górale odprawili z kwitkiem Akademików z łódzkiej Politechniki. Po wyjazdowej wygranej przed tygodniem 11:2, we własnej hali nowotarżanie także wygrali w dwucyfrowych rozmiarach 13:3.

- Nie były to takie łatwe mecze jakby mogły wskazywać na to wyniki. W obydwu meczach dosyć długo było na „styku” . Dopiero w późniejszej fazie obu spotkań odskakiwaliśmy na kilka bramek przewagi i wtedy z przeciwników „uchodziło powietrze” i grało nam się łatwiej – podkreśla gracz Górali, Mateusz Turwoń - Wiemy, że przed półfinałem jeszcze musimy popracować nad naszą gra bo nadal dużo brakuje do optymalnej dyspozycji, a poprzeczką będzie zawieszona jeszcze wyżej. W niektórych momentach strasznie męczymy się naszą gra, a najważniejsze żeby sprawiało nam to radość – dodał Turwoń.

Odrobinę wyżej poprzeczkę miała zawieszoną Szarotka, ale i jej rywal Fenomen Babimost większych szans na nawiązanie wyrównanej rywalizacji nie miał. Na boisku przeciwnika nowotarżanie wygrali 9:4, a na swoim boisku 7:1. - Półfinał potoczył się dla nas bardzo dobrze. W Babimoście zaczęliśmy nerwowo, ale z czasem zaczęliśmy grac swoje i udało się wysoko wygrać pomimo tego, ze mecz był wyrównany. W Nowym Targu świetnie w bramce spisywał się Jastrzębski, a my na jego i interwencjach budowaliśmy pewność siebie i bramkowa przewagę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, ze znów zagramy o medale! Pomimo dwóch wysokich zwycięstw, trzeba powiedzieć ze Babimost pokazał niezły unihokej, zwłaszcza u siebie – ocenił gracz Szarotki, Łukasz Chlebda. W półfinale gdzie rywalizacja także toczy się do dwóch zwycięstw Górale zmierzą się z Olimpią Łochów, a Szarotka z MUKS Zielonka. – Nie możemy się doczekać tych meczów. Wiemy, ze aby je wygrać musimy wyeliminować błędy, które zbyt często przydarzały się nam w ostatnich meczach. Jeżeli utrzymamy koncentracje oraz dyscyplinę przez pełne 60 minut w nadchodzących meczach, to będziemy mieć duża szanse na zwycięstwo. Już dziś zapraszam wszystkich kibiców na pierwsze spotkanie półfinałowe, które odbędzie się za 2 tygodnie w Nowym Targu - przekonuje Chlebda.

Górale Nowy Targ – AZS Politechnika Łódź 13:3 (2:0, 3:1,8:2)

Bramki dla Górali: Szal 4, Jaskierski 3, Kostela 2, Gotkiewicz, Turwoń, Karol Pelczarski, Konrad Pelczarski. Stan rywalizacji (do 2 wygranych): 2:0.

Górale: Janusz (Sulka) – Gotkiewicz, Kostela, Barszczewski, Vogel, Tomalak, Turwoń, Szal, Karol Pelczarski, A. Tylka, Korczak, Konrad Pelczarski, M. Tylka, Smarduch, Jaskierski.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Fenomen Babimost 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

Bramki dla Szarotki: Chlebda 3, Ryś, Spyra, Ślusarek, Ligas. Stan rywalizacja ( do 2 wygranych): 2:0

Szarotka: Jastrzębski (Udziela) – Dziurdzik, Ossowski, Chrobak, Augustyn, Lech, Ligas, Chlebda, Ryś, Spyra, Ł. Widurski, Ślusarek, Kozubal, Hamrol, Leja, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Niziołek.