IMG 5812

PIŁKA NOŻNA. Kilka dni przed startem rundy wiosennej rozgrywek grupy wschodniej IV ligi Watra Białka Tatrzańska wzmocniła swoją formację obronną. Jej nowym zawodnikiem został bowiem Mateusz Zając.

To wychowanek Wisły Kraków i syn jednej z legend tego klubu Bogdana Zająca.  Sam Mateusz w barwach pierwszej drużyny „Białej Gwizdy” jak do tej pory nie zaliczył żadnego oficjalnego występu. Grał niemal we wszystkich zespołach młodzieżowych i zespole rezerw tego klubu. Po roku przeniósł się do drugoligowej Legionowi Legionowa a następie do Radomiaka Radom. W tym ostatnim klubie grał jeszcze w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. 

- Cieszę się, że Mateusz trafił do nas. Jestem przekonany, że będzie bardzo mocnym punktem naszej drużyny i rozwiąże nasze problemy w defensywie – podkreśla prezes Watry, Andrzej Rabiański.

Sam zawodnik nie ukrywa, że grę w IV lidze traktuje jako chwilowy przystanek w swojej karierze, bowiem jego ambicje wciąż są zdecydowanie wyższe.

Z różnych względów ostatnie miesiące były dla mnie bardzo trudne. W Watrze chcę odzyskać pewność siebie i radość z gry i treningów. – przekonuje 21 letni zawodnik.