111aazaflarybarciczak111

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze LKS Szaflary byli bliscy sprawienia niespodzianki boisku lidera z Muszyny. Niestety, przeszkodziły im w tym mocno kontrowersyjne decyzje trójki sędziowskiej.

Szaflarzanie po pierwszej połowie przegrywali 0:1. W drugiej zdołali odrobić straty. W 88 min przy wyniku 1:1 zdaniem zdecydowanej większości obserwatorów tego spotkania należał się im rzut karny po faulu na F. Kamińskim. Arbiter był jednak innego zdania i dodatkowo doliczył 6 (!) minut do regulaminowych 90. I niemal w ostatniej akcji meczu szaflarzanie stracili decydującego gola.

- Ręce opadają. Naprawdę czegoś takiego nie widziałem. Żal mi przede wszystkim moich zawodników, którzy poświęcają swój wolny czas graniu w piłkę, nie mając z tego tak naprawdę żadnych korzyści. A postępuje się z nimi w taki sposób. To nie były nawet kontrowersje. To po prostu był szereg kompromitujących błędów sędziego, który co gorsza szedł w zaparte i był przy tym arogancki. Rozlicza się wszystkich: trenerów, piłkarzy czy działaczy ale nie sędziów. Powiem tylko na koniec tyle, że jestem dumny z moich zawodników, z tego jak zagrali, jak realizowali nakreślony plan – przyznał szkoleniowiec Szaflar, Grzegorz Zmuda, który po sytuacji z 88 min został odesłany na trybuny .

Poprad Muszyna – LKS Szaflary 2:1 (1:0)

Bramka dla Szaflar: Żółtek 75

Szaflary: Zhuk – Hreśka, Topór, Rusnak, Baboń - K. Kantor, Mrowca, F. Kamiński, Stawicki, Wojtanek (90 Lubelski) - Żółtek (90 Dudzik)

Najciekawsze akcje meczu

2 min – rajd F. Kamińskiego zakończony jednak zbyt lekkim strzałem

5 min – Zawiślan uderzał głową, ale obok bramki

12 min – Węglowski uderza z dystansu, ale piłkę zmierzającą w „okienko” odbija Zhuk

14 min – uderzenie F. Kamińskiego z rzutu wolnego mija bramkę

22 min – 1:0. po rzucie rożnym, piłka trafia do Jarzębaka, ten uderza z z woleja z 8 metrów i trafia o bramki.

30 min – F. Kamiński znów pomylił się nieznacznie

37 min – rajd Wilka, podanie do Polańskiego, ale jego strzał z metrów broni Zhuk.

51 min – Bomba z 8 metrów pudłuje

59 min – Węglowski trafia w słupek bramki Szaflar.

66 min – 1:1 Żółtek sprytnie lobuje bramkarza gospodarzy na 20 metrze.

82 min – strzela F. Kamiński, broni golkiper Popradu

88 min – F. Kamiński powalony przez bramkarza Popradu w polu karnym, zdołał oddać strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybija jeden z obrońców Popradu.

90+5 min – 2:1 Jarzębak zdobywa swojego drugiego gola, tym razem po podaniu od Zawiślana

90+5 min – czerwona kartka dla Babonia. Maciej Zubek/Tomasz Dudzik