IMG 0141

UNIHOKEJ. Unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ przegrały finałowe spotkanie z Olimpią Gdańsk, a drugi z nowotarskich zespołów Góralki w meczu o „brąz” musiały uznać wyższość Jedynki Trzebiatów. Oba mecze w ramach Super Finału rozegrane zostały w Zielonce.

W finale kluczową rolę odegrała skuteczność. Nowotarżanki seryjnie marnowały dogodne do zdobycia gole sytuacje, nie mogąc znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną w bramce gdańszczanek Paulinę Bernacką. Za to rywalki celowniki miały zdecydowanie lepiej nastawione. W pierwszych dwóch tercjach zdobyły po jednej bramce, w trzeciej już rozstrzelały się na dobre, zdobywając ich aż 5, pieczętując tym samym 9 w historii, a 4 z rzędu tytuł mistrzowski.

W małym finale po dwóch tercjach Góralki prowadziły 4:3 z Jedynką, ale w ostatniej odsłonie straciły aż 6 bramek, opowiadając jednym trafieniem.  - Fatalnie rozpoczęliśmy trzecią tercję. Strata szybkich goli tylko nakręciła rywalki. Przystąpiliśmy nieskoncentrowani do tej części meczu. W sumie to najbardziej jestem zniesmaczony postawą arbitrów. Nie byli przygotowani do prowadzenia meczu na styku. Można przegrać, lecz nie można pod kimś kopać dołki. Po prostu ci arbitrzy nie nadają się do tej roboty. Nie mam pretensji do dziewcząt, bo grają z marszu, ale nich to świetna zabawa, niestety często psuta przez pracę sędziów – powiedział po meczu trener Góralek, Jacek Michalski.

Finał
Olimpia Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)
Podhale: Młynarczyk (Dynda) – Timek, Florczak, Kłak, M. Mamak, Fryźlewicz, Kowalczyk, Pysz, E. Mamak, Gajewska, Pudzisz, Majerczak, Osmala, Maciaszek.
Mecz o 3 miejsce
Górale Nowy Targ – Jedynka Trzebiatów 5:9 (1:1, 3:2, 1:6)
Bramki dla Góralek: Kubowicz, Białoń 2, Siuta, Piekarczyk
Góralki: Jachymiak - Sarna Pohrebny, Grynia, Piekarczyk, Siuta, Fuła, Pazdro, Dunaj, Krzystyniak, Rogala, Kubowicz, Podlipni, Węgrzyn, Panek, Białoń, Leśnicka.