IMG 8970

TENIS STOŁOWY. Niestety tenisistom stołowym Gorców Nowy Targ nie udało się awansować do I ligi. Zaliczka z pierwszego wygranego 7:3 barażowego meczu z Orliczem Suchedniów we własnej hali okazała się za mała. W rewanżu nowotarżanie we hali rywala aż 1:9.

Mecz od początku nie układał się po myśli nowotarżan. Pierwsze dwa single przegrane gładko 0:3. Lekki optymizm wlały w serca zawodników Gorców pierwsze wygrane sety w kolejnych dwóch grach pojedynczych. Niestety było to tylko miłe złego początki i przed grami deblowymi Gorce przegrywały w meczu 0:4. W grach podwójnych wreszcie punkt dla nowotarżan zdobył duet Marek Mozdyniewicz/Tomasz Klag. Zespół z Nowego Targu potrzebował więc do awansu 3 punktów w 4 ostatnich singlach. Zadanie to przerosło jednak ich siły i już nie byli w stanie odwrócić losy rywalizacji.

- Źle otworzyliśmy. Przegrane w komplecie cztery pierwsze mecze singlowe wkradły w nasze poczynania niepokój, a gospodarzy jeszcze mocniej nakręciły. I poszło. Szkoda, bo podobnie jak w pierwszym meczu, teraz też trafiliśmy z ustawieniem, ale to właśnie może uśpiło naszą czujność. Tak ja nam w piątek we własnej hali wychodziło wszystko, a im niewiele, to dzisiaj te role się odwróciły. Cóż, pozostał olbrzymi niedosyt – przyznał grający trener Gorców, Tomasz Klag.
Orlicz Suchedniów – Gorce Nowy Targ 9:1

Punkty dla Gorców: Tomasz Klag 0,5 Marek Mozdyniewicz 0,5 Tomasz Chyc 0, Jakub Czyszczoń 0.